Samsung Galaxy Note 8 Modeline 500 TL Zam

Samsung Türkiye Galaxy A8 ve A8 Plus modellerini pazara sürdükten sonra Samsung Galaxy Note 8 modeline de 500 TL’lik bir zam yaptı. Bu zam ile pazardaki Fiyat Karmaşası ciddi boyutlara ulaştı.

4.999 TL gibi bir rakamdan satışa çıkan Samsung Galaxy Note 8 modeli Ocak 2018 itibari ile yapılan zam ile 5.499 TL olarak raflardaki yerini almış oldu.

Yapılan bu zam özellikle pazara çıktıktan sonra kademeli olarak fiyatı düşen Android İşletim Sistemine sahip cihazlar için pek alışık olmadığımız bir durum diyebiliriz.

 

Samsung Galaxy Note 8 - Güncel Fiyat

 

Pazardaki Fiyat Karmaşası Devam Ediyor

Samsung Türkiye tarafından yapılan bu zam sonrasında gerek Teknoloji Mağazaları gerekse de Online Satış Siteleri arasındaki fiyat farkı da bir uçuruma dönüştü.

HepsiBurada tarafından şuan satışa sunulan Samsung Türkiye garantili ürünlerin fiyatı 4.150 TL seviyesinde. Aradaki fark ise  1.350 TL seviyesinde.

Olay İthalatçı Garantili ürünlere gelince iş daha da çığırından çıkıyor. Şuan HepsiBurada üzerinden İthalatçı garantili olarak satışa sunulan Note 8 modelinin fiyatı 3.390 TL. Yani Samsung Türkiye tarafından verilen fiyatın tam 2.110 TL altı.

Daha net anlaşılabilir olması açısından bir işçinin neredeyse 40 günlük çalışması karşılığında alacağı maaş kadar fark var.

 

Samsung Galaxy Note 8 - HepsiBurada

 

İthalatçı da, HepsiBurada da, Samsung Türkiye’de Kazanıyor

Şu aşamada 3.390 TL’den ürün satan bir firma elbette ki hem kendisine hem de ithalatçısına kazanç sağlamayı başarıyor.

Buna ek olarak ithalatçı cephesinde çok performanslı olmasa da yasal süreçler içerisinde bir servis hizmeti de veriliyor.

Madalyonun diğer tarafında ise Samsung Türkiye neredeyse bu rakamın iki katına ürünü satıyor. Sunulan hizmet yine yasal sınırlar içerisinde eşdeğer.

Bu durumda kim haklı, kim haksız açıklamak ciddi anlamda zor.

 

Samsung Galaxy Note 8 - İthalatçı Garantisi

Samsung Galaxy Note 8 Modeline 500 TL Zam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir