Samsung Galaxy Note 9 Modelinin Tanıtım Tarihi Belli Oldu

2018 yılının ikinci çeyreğinde satışa çıkacak olan Samsung Galaxy Note 9 modelinin tanıtım tarihi resmileşti.

Samsung tarafından gönderilmeye başlanılan davetiyeler basına sızdı ve Samsung Unpacked 2018 etkinliğinin 9 Ağustos 2018 tarihinde yapılacağı resmileşmiş oldu.

Birçok sızıntı haberin ve özelliğin basına yansımaya başladığı ancak henüz birçoğunun ütopik olduğu Note 9 modeli için geri sayım bu bilgi ile başlamış oldu.

Geçtiğimiz senelerde de Ağustos ayı içerisinde yapılan Note serisi duyurularının bu sene Note 9 modeline özel olarak 9 Ağustos tarihine alındığı da gözlerden kaçmıyor.

 

Note 9 Davetiye

 

S-Pen Kalemde Yenilikler Bekleniyor

Geçtiğimiz sene köşeden köşeye ekran yapısı ile neredeyse çerçeveleri sıfırlayan Note 8 modelinin üstüne bir şeyler koyması beklenilen Note 9 modeli birçok kişi tarafından da merakla bekleniyor.

Gelen sızıntı bilgilere göre Note 9 modeli Bluetooth destekli S-Pen Kalemi ile ön plana çıkacak gibi görünüyor. Cihazın kalemi ile Bluetooth Kulaklık sistemi üzerinden telefon görüşmesi yapılabileceği bilgisi şu ana kadar sızan bilgiler arasında en fazla ön plana çıkanı.

Ekran Kasa oranı noktasında yine sınırları zorlayacağı belirtilen Note 9 modelinin çift kameraya sahip olması ve S9 – S9+ modelinde kullanılan Değişken Diyafram Aralığı özelliğine sahip olması zaten beklenilen özellikler arasında.

Bunun dışında cihazı S serisinden ayıran temel özellik olan S-Pen özelliğinin ise bazı yeniliklerle donatılacağı ve bu sayede hem S9 – S9+ hem de Note 8 modellerinden bir basamak daha yukarı çıkılacağı gelen bilgiler arasında.

Samsung Galaxy Note 9 modelinin 9 Ağustos 2018 tarihinde duyurulması durumunda Ağustos ayı bitmeden cihazın Global Pazarda satışa çıkmasını beklemek yanlış olmayacaktır.

Ürünün Eylül ayı itibari ile de Türkiye pazarında satışa çıkmasını bekliyoruz. Fiyat olarak ise beklentiler şimdiden en düşük özelliklere sahip modelin 5.999 TL’den satışa çıkacağı yönünde.

Samsung Galaxy Note 9 Modelinin Tanıtım Tarihi Belli Oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir