Samsung Galaxy Note FE Modeli İçin Android 8.0 Yayınlandı

Ülkemizde resmi olarak satışa çıkmasa da birçok kullanıcının sahip olduğu Samsung Galaxy Note FE (Fan Edition) modeli için Samsung firması tarafından Android 8.0 Oreo Güncellemesi yayınlandı.

İlk olarak Güney Kore’deki kullanıcılar için yayına alınan Android 8.0 Oreo Güncellemesi kademeli olarak önce Uzak Doğu sonrasında da ürünün satışının yapıldığı Avrupa ülkelerinde dağıtıma çıkıyor olacak.

Samsung Galaxy Note 7 modelinin toplatılmasından sonra aynı kasa ve özelliklere sahip olarak pazara sürülen Note FE modelinde sadece batarya değiştirilmişti.

Sınırlı sayıda ürünün pazara çıkmasından dolayı bazı pazarlarda satışı yapılan cihaz Samsung Türkiye tarafından resmi olarak satışa ise sunulmamıştı.

 

Galaxy Note FE

 

Türkiye’deki Kullanıcılar Beklemek Zorunda

Türkiye’de İthalatçı Garantili olarak satışı yapılan Samsung Galaxy Note FE modelinin resmi olarak satışı olmadığı için Türkiye için resmi bir güncelleme çıkmayacak.

Ancak ürünü satın aldığınız ülkeyi baz alarak Android 8.0 Oreo Güncellemesini telefonlarınıza yüklüyor olabileceksiniz.

Bu noktada da resmi bir güncelleme tarihi vermek imkânsız. Satın aldığınız ürünün satışının yapıldığı ülkeyi baz alarak aralıklarla Güncelleme Kontrolü yapmanız daha doğru olacaktır.

Örneğin Güney Kore, Vietnam ve Arabistan merkezli olarak satılan ve ülkemize getirilen Samsung Galaxy Note FE modelleri için güncellemeler gelmiş durumda. Hatta bazı kullanıcılar bu güncellemeleri yüklemişler bile.

Bu noktada da gelen bilgilere göre Mayıs ayı bitimine kadar tüm kullanıcıların Android 8.0 Oreo Güncellemesini almasını beklemek yanlış olmayacaktır.

 

Samsung Galaxy Note FE Android 8.0 Güncellemesi

 

Cihaz Güncellemelerle Daha da Hızlanacak

Yapılan güncelleme ile Samsung Experience 9.0 arayüzüne geçiş yapacak olan Note FE ailesi özellikle kullanım noktasında daha akıcı bir yapıya kavuşacak gibi görünüyor. Güncelleme yapan kullanıcıların da en fazla dikkatini çeken konuların başında akıcılığın artmış olması geliyor.

Güncelleme sonrasında Samsung Klavye uygulamasında bazı iyileştirmelerin gerçekleştiği, 3D Touch benzeri bir kısayol özelliğinin cihaza eklendiği, PiP yani resim içinde resim özelliğinin cihaza geldiği belirtiliyor. Always on Display ve EDGE yapısında da bazı ek özelliklerin cihaza eklendiği, Akıllı Kılıf kullanımda da bazı değişimlerin söz konusu olduğu cihazı güncelleyenler tarafından verilen bilgiler arasında.

Batarya noktasında ise cihazın iyi yönde mi kötü yönde mi yol aldığını güncelleme yaptıktan sonraki günlerde görmek mümkün oluyor olacak. O zamana kadar net bir bilgi vermek imkansız gibi.

Samsung Galaxy Note FE Modeli İçin Android 8.0 Yayınlandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir