Samsung Galaxy Pocket Ailesinin Yeni Üyesi Galaxy Pocket Plus Geliyor

Samsung, Galaxy Pocket olarak bilinen en minik Galaxy serinin yenisi için çalışmalarını başlattı. Adının Galaxy Pocket Plus olması beklenen cihazın pazardaki Samsung ürünleri arasına katılmak için gün sayıyor diyebiliriz.

Samsung birçok ürününde yaptığı gibi, en küçük akıllı telefonlarından biri olan Galaxy Pocket’ i Galaxy Pocket Plus adı altında değiştirerek daha iyi özelliklere sahip bir modele ulaşma yolunda…

Samsung’ un fan sitelerinden olan Sammobile’ da, Galaxy Pocket S5300 modeline S5301 adında Galaxy Pocket Plus modelinin ekleneceği açıklanmış durumda.

Galaxy Pocket için Cori ismini kulanan Samsung, Galaxy Pocket Plus için de Cori Plus ismini tercih ediyor. Ekran özelliklerinde çok fazla değişiklik yapılmayacağı düşünülse de donanım kısmında akıcı bir şekilde Android 4.0 Ice Cream Sandwich çalıştırabilecek şekilde olması bekleniyor.

Samsung Galaxy Pocket Plus modelinin teknik özelliklerine değinmek gerekirse;

Galaxy Pocket’ a gücünü veren 832 MHz hızında çalışan tek çekirdekli işlemcisidir. 384 MB RAM’e sahip olan cihaz bunun yanında 3 GB dahili hafıza ve 32 GB’a kadar arttırılabilen microSD desteğini de bünyesinde barındırıyor. İşletim sisteminin kullanabildiği 289 MB RAM miktarı giriş seviyesi bir telefon için yeterlidir.

  • 2.8 inç büyüklüğünde 240 x 320 piksel çözünürlüğündeki kapasitif ekranının 256k renk gösterebilmesi,
  • 2 Megapiksellik sabit fokuslu standart kamerasıyla QVGA çözünürlüğünde video kaydı yapabilmesi,
  • Bluetooth 3.0,
  • WiFi,
  • GPS,
  • 3G desteği
  • 1200 mAh bataryası akıllı telefonun dizaynına güç katan özellikleridir.

Samsung Galaxy Pocket Ailesinin Yeni Üyesi Galaxy Pocket Plus Geliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir