Samsung Galaxy Premier GT-I9260 Modeli Şekilleniyor

LG firmasının Google ile çalışmaya başlaması ile Samsung Nexus modelinin bir üst seviyeye taşınması da şu aşamada yatmış gibi görünüyor. Bu durumu ele alan Samsung firması da Samsung Premier (GT-i9260) modelini son haline getirerek satışa sunma çalışmasına başladı.

İlk etapta Samsung Galaxy Nexus 2 veya Samsung Galaxy Yeni Nexus olarak pazara sunulması planlanan GT-i9260 modelinin LG ile Google firması arasında hazırlanan Yeni Nexus çalışmaları sebebiyle isim değişikliğine gittiğini söyleyebiliriz.

Bu kapsamda 2012 senesinin son ünlerinde çıkması planlanan bu yeni cihaza Samsung Galaxy Premier adı verildi ve özellikleri hemen hemen belli olmaya başladı.

Tabi ki bu veriler şuan sızdırılmış veriler ve resmi bir açıklama gelmedi. Ama sızdırmayı yapan Mobile Geeks sitesi geçtiğimiz hafta Samsung Galaxy S3 Mini hakkında da yapılan sızdırma haberlerin kaynağı idi ve haberler birebir doğru çıktı.

Samsung Galaxy Premier i9260 Modeli
Samsung Galaxy Premier i9260 Modeli

Öncelikle Samsung firması yeni modeli Samsung Galaxy Premier modelinde 1.5 GHz hızında çalışan Çift Çekirdekli ARM Cortex A9 tabanlı bir işlemci kullanacak gibi görünüyor. 1 GB Ram ile gelmesi beklenilen cihazda 8 GB ve 16 GB hafıza seçenekleri sunulacak. Ayrıca cihazlarda arttırılabilir hafıza yuvaları da dahili olarak gelecek.

720*1280 piksellik 4,65 inç boyuta sahip Super AMOLED HD ekran ile gelmesi planlanan cihaz bu noktada Samsung Galaxy Nexus modeli ile aynı kasa yapısına sahip olacak gibi görünüyor. Ancak yeni model de bir adet Home tuşunun olacağı söylentileri mevcut.

Galaxy S2 modelindeki tarzda ve özelliklerde 8 MP lik bir arka kamera kullanılacak olan cihazda ayriyeten 2 Mp lik birde ön kamera kullanılacak.

Samsung Galaxy Premier modelinde Android 4.1.2 Jelly Bean İşletim Sistemi tercih edilirken cihazda yine TouchWiz Nature Ara Yüzü kullanılacak. NFC desteği ile gelecek olan cihazda ayrıca DLNA, Bluetooth 4.0 gibi protokollerde mevcut olacak.

Birçok ekran boyutunda yeni modeller üreten Samsung firmasının bu model ile 2012 senesini bitirmesi bekleniyor. Kalan süreçte ise eski modellerine güncelleme desteğine odaklanması aslında Samsung için iyi olacaktır.

Açıkçası durmadan pazara yeni ürün pompalayan Samsung firması bu noktada hem pazarın canlı kalmasına hem de sektörde ürün çeşitliliğinin sağlanmasına katkıda bulunuyor. Ancak kullanıcı için bu derece de fazla seçenek bazen sorun da yaşatabiliyor.

HTC ve Sony firmalarının az ama öz ürün üretme politikasının Samsung tarafından tam tersi uygulanması ilerleyen dönemlerde firmanın daha fazla cihaz ile daha fazla zaman harcamasına sebep olacak gibi görünüyor.

Samsung Galaxy Premier GT-I9260 Modeli Şekilleniyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir