Samsung Galaxy S3 Mini (i8190) Beklenilenin Altında Kaldı

Samsung Galaxy S3 Mini (i8190) Beklenilenin Altında Kaldı

Pazara haberleri çıkmaya başladıktan sonra beklemeden taraf aldık ve Samsung Galaxy S3 Mini modelinin resmen pazara sürülmesini bekledik. Çünkü cihaz pazara çıkmadan önce sızdırılan haberlere göre Galaxy S3 modelinin bir benzeri olarak pazara çıkacak olan Galaxy S3 Mini i8190 Orta Seviye donanımsal özellikler ile geliyordu. Elbette ki bu noktada bizler Samsung firmasından sadece Ekran üzerinde […]


Pazara haberleri çıkmaya başladıktan sonra beklemeden taraf aldık ve Samsung Mini modelinin resmen pazara sürülmesini bekledik.

Çünkü cihaz pazara çıkmadan önce sızdırılan haberlere göre modelinin bir benzeri olarak pazara çıkacak olan Mini i8190 Orta Seviye donanımsal özellikler ile geliyordu.

Elbette ki bu noktada bizler Samsung firmasından sadece Ekran üzerinde bir oynama yapmasını bekliyorduk. Cihazın yine pazardaki en üst özelliklere sahip cihazlardan birisi olarak çıkacağını düşünüyorduk.

Ancak büyük bir hayal kırıklığına uğradık.

Samsung Galaxy S3 Mini Özellikleri
Samsung Özellikleri

 

Samsung Modelinin Özellikleri

Öncelikle bu model de sadece ekran değil işlemci de küçülmüş. 1.5 GHz lik Dört Çekirdekli işlemci gitmiş yerine 1 Ghz lik Çift Çekirdekli bir işlemci gelmiş. Yani cihazın işlemci ailesi Galaxy Ace 2 modeliyle neredeyse aynı seviyede olmuş.

1 GB ram kullanılan cihazda dikkate değer noktalardan birisi ise 16 GB lık dâhili bellek oluyor. Ayrıca daha fazla bellek alanı isteyenler için modelinde bir de MicroSD Kart kullanılmış durumda.

S3 Mini dediğimiz cihazda 4.0 İnç lik 480*800 piksel çözünürlülüğe sahip bir ekran ailesi tercih edilmiş durumda. Bu noktada cihazın her ne kadar MİNİ olarak adlandırılmış olsa da iPhone 5 ile aynı boyutta olduğunu söylemekte fayda var.

Cihazda kullanılan bir artı ise Android 4.1.1 Jelly Bean İşletim Sistemi ile kullanıcıya sunulması. Ayrıca son sürüm TouchWiz Nature ara yüzü kullanılan cihaz burada bir adım öne geçmiş olarak karşımıza çıkıyor.

5 Mp lik bir kamera kullanılan cihazda 1080p lik vie çekimi yapmanız mümkün. Ayrıca Görüntülü Görüşme için bir de ön kamera yerleştirilmiş durumda cihaza.

1900 mAh lik bir batarya kullanılan cihazın kalınlığı 9 mm seviyesinde. Bu da normal seriden daha kalın bir cihazın bizi beklediğini gösteriyor.

Pazara 400 Euro – 525 Dolar gibi bir fiyattan çıkacak olan Samsung Galaxy S3 Mini modeli bu noktada elbette ki bir satış performansı yakalayabilecektir. Ancak sunduğu bu özellikler ile Galaxy S3 yerine bu cihazı almayı planlayanların hayallerini yıkmış durumdalar.

Daha performanslı ancak daha küçük ekranlı bir Galaxy S3 modeli görmeyi planlayan Samsung meraklıları ve teknoloji düşkünleri bu noktada orta seviye bir ara model ile karşılaşınca biraz da hayal kırıklığına uğramadık değil.

Bakalım Samsung firması bu tarz başka bir hayal kırıklığı daha yaşatacak mı yakın dönemde bize.

  Samsung Galaxy S3 Kaynak Kodlarını Yayınladı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status