Samsung Galaxy S3 Modelinin İmajını Zedeleyen 10 Sorun ve Eksiklik

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

4 Çekirdekli yapısı, Çizilmez ekranı, 8 MP’lik kamarası ve oldukça başarılı tasarımı ile Samsung firması için yeni Amiral Gemisi halini alan Samsung Galaxy S3 modelinde elbette ki bazı eksikler de mevcut. Ve bu eksikler cihazın bir fenomen olmasını engelliyor nitelikte.

İşte 10 başlık altında Samsung Galaxy SIII modelinde göze çarpan sorun veya eksiklikler.

Samsung Galaxy S3 Modelindeki Sorun ve Eksikler
Samsung Galaxy S3 Modelindeki Sorun ve Eksikler

 

Pop-Up Play İşlevi Sınıfta Kaldı

Sanki cihaza yetiştirilmek için hızlıca elden geçirilmiş gibi duran Pop-Up Play Özelliği birçok noktada stabil çalışıyor olsa da Çevrim İçi Videolarda oldukça fazla sorun çıkarıyor durumda.

Video izlerken onu bir kenara alarak telefon işlevlerini kullanabilme imkânı sağlayan Pop-Up Play özelliği birçok noktada işe yarıyor olsa da Çevrim İçi Videolarda isteneni veremiyor.

Açıkçası uygulamanın kısa sürede tüm videolarda kullanılabilir hale gelmesi gerek. Yoksa bu sorun pek de küçümsenecek gibi görünmüyor.

 

Ofis Programları Performanslı Çalışamıyor

Birçok akıllı telefon dışarıdan indirilen Ücretli veya Ücretsiz Office Yazılımları sayesinde cihaz üzerinden Office Dosyalarını okuyabiliyor ya da değiştirebiliyor.

Ancak şu aşamada Samsung Galaxy S3 için tam olarak çalışabilen bir Office Programı ne yazık ki mevcut değil. Denenen tüm yazılımlarda Office Düzenleme İşlemi Galaxy SIII modelinde çalışmamış durumda.

Kısacası mevcut bir dosyayı telefonunuz üzerinden düzenlemeniz şu aşamada mümkün değil. Acilen güncelleme alması gerek.

 

Yapay Işıkta ve Işıksız Çekimde S3 Kamerası Sınıfta Kalıyor

Samsung Galaxy S3 üzerinde konumlandırılmış olan 8 MP’lik kamera günlük yaşamda oldukça işimizi görebilecek bir kalitede. Ancak Yapay Işık Altında veya ışıksız ortamlardaki çekimlerde başarılı olduğu söylenemez.

Flash ile çekim yapıldığında veya gündüz çekimlerinde oldukça başarılı sonuçlar veren kamera diğer çekimlerde daha soluk bir görüntü sunuyor ve Galaxy S2 modelinin bile altında kalıyor.

 

İndüksiyon Şarjı Yalan Oldu

Cihaz pazara sunulmadan yapılan tüm tanıtımlarında Kablosuz Şarj Cihazı ile tanıtılmış ve pazara bu şekilde sunulacağı düşünülmüştü.

Ancak Samsung firması Galaxy SIII modeli için özel olarak ürettiği Kablosuz Şarj Cihazı olan İndüksiyon Şarjı’nı henüz pazara dahi sürmedi.

Kullanıcıya Kablolu Şarj ile ürünü satan firma birkaç hafta içerisinde Kablosuz Şarj Standını Amerika’da pazara sunacak gibi görünüyor. Diğer ülkelere ise ne zaman gelir belli değil.

 

Dış Kasa Pekte Beklenildiği Gibi Değil

Cihaz pazara çıkmadan önce birçok dedikodu vardı. Bunlardan birisi de arka kapağın Seramik bir yapıda olacağı idi. Ancak Samsung bu dedikoduların aksine Polikarbonat yapıdaki bir kasa ile kullanıcıya sunuldu.

HTC ve Apple gibi firmalar tarafından kullanılan kasa yapısından uzak olmakla beraber Samsung tarafından pazara sunulan kasa yapısı ne yazık ki ele bir türlü oturmayan bir yapıya sahip. Buda elden düşmeleri arttıracak gibi görünüyor.

Normal bir plastik kullanan ve kullanıcından bu noktada bir eksi alan firma kasa yapısında da çok fazla çalışma yapmamış gibi görünüyor. Özellikle büyüklüğü sebebiyle elde zor duran ürünün birde yapısal olarak zorlu olması cihazı kullananlar için sorun oluşturacak gibi görünüyor.

 

Bellek Büyültmek Oldukça Sorunlu

Galaxy SIII modeli 16, 32 ve 64 GB olmak üzere 3 seçenekli olarak duyuruldu. Ancak Avrupa Pazarına sadece 16 GB’lık seçenek gönderildi. Her ne kadar Vodafone tarafından 32 GB lık paketin satışı yapılsa da pazarda şuan satılan cihazların tamamına yakını 16 GB lık versiyon.

Ancak şöyle bir durum var. Sistem gereksinimleri olması sebebiyle verilen 16 GB lık sürümde kullanılabilir alan 11 GB. Yani 5 GB iç gereksinimlere harcanmış durumda.

Cihaza Micro SD kart ile destek çıkmanız mümkün ancak bu durumda hem kopyalama sıkıntısı başlıyor hem de hız sorunu ortaya çıkıyor.

Kısacası cihazın Türkiye pazarında 16 GB lık tek sürümle satılması büyük bir handikap Samsung için.

 

S-Voice İngilizce Dışında Yok Gibi

Tanıtımı sırasında oldukça başarılı bir performans sağlayan Sesli Yazım Sistemi S-Voice ne yazık ki İngilizce dışındaki dillerde yokları oynamaya devam ediyor.

SİRİ Uygulamasına rakip olarak çıkarılan bu uygulama halen Beta aşamasındaki bir uygulama gibi oldukça fazla hatalı işlem ile çalışıyor ve insanı kendisinden kısa sürede soğutmayı başarıyor.

Samsung Türkiye bu konuda ne kadar bir çalışma yaptı bilmiyoruz ancak Siri Uygulaması ile S-Voice Uygulaması Türkiye Pazarında şu aşamada çarpışacak statüde değiller. Siri her halükarda galip gelen uygulama olacaktır.

 

TouchWiz Beklentilerin Altında Kaldı

Bir dönemler Android İşletim Sisteminin ile esinlenme yaptığı ve Android 2ç3 ile devrim yaratan TouchWiz Ara yüzü ne yazık ki Android 4.0 için hiçbir yenilik getirmemiş durumda.

Pazardaki en önemli rakibi olan HTC One X modelinde kullanılan Sense 4.0 ile kıyaslandığında TouchWiz  Ara Yüzü sınıfta kalıyor diyebiliriz. Yenilik içermeyen ara yüz bazı noktalarda da sorunlar veya işlerin uzaması gibi sıkıntılara sebep olabiliyor.

 

Süper AMOLED Ekran Retina Display’den Gerilerde Seyrediyor

En yakın rakiplerinden birisi olan Apple firmasının yavaş yavaş Retina Display Ekranlara geçmesi sanırım Samsung firması için pek de cezp edici bir durum olmamış durumda.

Firma tarafından pazara sunulan SIII modelinde kullanılan ekran bazı yenilikleri üzerinden barındırıyor olsa da özellikle sunduğu parlaklık sebebiyle sınıfta kalıyor.

Parlaklık noktasında sınıfta kalan Samsung Galaxy S3 modeli bir anlamda Video ve Görsellerde Canlı bir görüntüyü yakalayamıyor.

 

LTE Desteği Bazı Sürümlerde Mevcut

Tanıtım sırasında cihazda LTE Desteği konusunda bilgilendirmeler yapılmıştı. Ancak pazara sunulan cihazlarda bu konuda oldukça büyük bir alt yapı sorunu olduğu ortaya çıktı.

LTE Destekli birçok ülkede Samsung LTE sistemi tam olarak çalışmıyor. Bu sebeple de kullanıcılar yine 3G sistemini kullanmak durumunda kalıyorlar.

Bazı ülkeler için Stabil hale getirilen LTE Desteği ülkemizde olmasa da bu tarz bir cihazın üzerinde olması gereken önemli özelliklerden birisi olarak ön plana çıkıyor açıkçası.

 

 Editör Yorumu

Belki biraz detaylı bir araştırma yapılmış ve Samsung Galaxy SIII modeline insafsız davranılmış gibi görünebilir. Ancak 2000 TL seviyesinde seyreden, şuan da Dünyanın Lider Telefon üreticisi tarafından üretilen en üst model ürün olan Samsung Galaxy S3 için ortaya çıkacak en ufak eksik bile büyük sorun demek olabilir.

Özellikle S-Voice özelliğinin sorunlu olması, Hafıza arttırmanın sıkıntılara sebep olması ve Office Dosyalarının düzenleme noktasında sıkıntılarla karşılaşması cihazın en temel sorunlarından birisi gibi görünüyor.

LTE Ülkemizde henüz yok o sebeple bir sorun olmayacaktır. Ekran kalitesi ise birçok cihazdan daha üstün. Ülkemizdeki kullanıcılar için bunun bir sorun olacağını sanmıyorum. Pop-Up Play özelliği ise birçok kişi tarafından hiç kullanılmamış bir özellik. O sebeple eksikliği pek de hissedilmeyecektir.

Kasa yapısı olarak cihazların servise bol bol gideceğini düşünüyorum. Her ne kadar millet olarak büyük ellere sahip olsak da Samsung Galaxy S3 modeli elde oldukça zor duruyor. Bu sebeple dış kasa ve düşme sorunları çok fazla yaşanacaktır.

 

 

Samsung Galaxy S3 Modelinin İmajını Zedeleyen 10 Sorun ve Eksiklik

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 Yorum

 1. arkadaşlar, galaxy s3 telefonumla nissan qashqai aracımı bluetooth ile tanıtıp, arabadan görüşme yapabiliyorum ama sık sık arabamın bilgisayarı kilitleniyor. Sorun arabada değil, servise gittim. Eski telefonumda samsung wave idi ve bir sorun yoktu. Serviste 5-6 farklı model telefonla arabayı eşleştirdik ve sorun çıkmadı. Yani sorun benim galaxy s3 telefonumda. Yardımcı olursanız sevinirim.

  Cevapla
 2. arkadaşalar yeni s3 aldım mesaj yazarken türkçe kelimeler çıkmıyr hep ingilizce karakterler çıkıyr dil ayarlarında da türkçe dil yok bunu nasıl düzeltebilirm

  Cevapla
  • Cihaz Orijinal ise bir servise götürmeniz yeterli olur. Orijinal değilse internetten araştırma yaparak dil paketi atabilir veya işi bilen bir servise ücretli olarak yaptırabilirsiniz.

   Cevapla
  • Aynı sorun bende de vardı. Rootlayıp language enabler kurdum türkçe geri geldi

   Cevapla
 3. 7 Şubat 2013, 02:36

  Fotoğraf çekimlerindeki noise sorunu beni hayal kırıklığına uğrattı.

  Cevapla
 4. Cektigim resimleri daha onceden fb a via ile hemen aninda yukleyebiliyordum, simdi yukleyemiyor, nedenini bilen var mi?

  Cevapla
 5. Kesinlikle katılıyorum fikrinize.Marka bagimliligi olmamalı.Ama takdir edersiniz ki herkesin sizin yada bizim gibi kullanarak kıyaslama imkanı yok.
  Öncelikle bilinmesi gereken şey, bu cihazların üretim bantlarindan toplu olarak çıktığıdır. Tek tek tüm telefonları kontrol etmek imkansız olacağından, orneklem kullanarak standart sapma yardımı ile toplam kaliteye bakıyorlar.
  Yapılan yorumlarda elestirilen sorunlardan bir teki bile benim cihazımda yok.
  Bu samsung markasının mükemmel olduğunu değil , bana gelen cihazın sorunsuz olduğunu yani şanslı olduğumu gösterir.sonuçta teknoloji mükemmel değil ve kusursuz olamaz da.
  Ayrıca , ben guncellemelerimi wifi yardımı ile yapıyorum.hic olmadı takarim bilgisayara kies yardımı ile guncellerim.
  Çözümün parçası olun arkadaşlar , sorunların değil.
  Saygılar.

  Cevapla
 6. Yukarıdaki eleştiri haklı ve kamera sorun çıkarıyor s3 te. ben kaçak aldım tavsiye etmem kimseye. isteyene ispatlayabilirim kamera sorununu… 2000 lira verilmez. Yazılım güncelleme problemi var wifiden guncelleyemiyor kendini.. 8 mp kamera 2 mp e düştü nasıl oluyorsa:S

  Cevapla
 7. Bana gore s3 fanatikligi apple fan’ligini al asagi etmis durumdadir. Zira samsung’culara gore telefon dunyanin en iyi telefonu ve kesinlikle en ufak bir hatasi veya bir eksikligi yok. Surada testler sikayetler sonucu belirtilen eksiklikler bile kabul edilemez duruma gelmis. Fanatikligin boylesini apple fanlarinda bile gormedim. Yazik yazik!

  Cevapla
 8. iyi araştırmadan almayın bu telefonu s3 ü
  ….reset atar kendı kendıne …sonra musterı hızmetlerı alakasız cevaplar verır…sız telefona yazılım yukleteyım dersınız..yok garantıden cıktı ne halınız varsa gorun derler…yada gıdın kacak alın arkadasım ucuza gelsın barı..

  Cevapla
 9. Mehmet bey küfürlü ifade kullanmış olabilir kendi tercihi ama söylediklerine katılıyorum.Kesinlikle taraflı bir yorum sentezi yapılmış durumda.Yaklaşık 5 aydır S3 kullanıyorum ve inanılmaz memnunum.Ekran parlaklığı olsun , hız konusu olsun inanılmaz bir cihaz.
  Yeni sürümle daha da hızlandırdılar.Ele oturmuyormuş? Bizim elimiz el değil de mala’mı? Sıva mı yapıyoruz?
  Cebimede rahatlıkla sığıyor.Elde de çok rahat duruyor.Kasa sağlamlığına gelince , düşme testleri dahil tüm testlerde iphone’a fark atmış bulunmakta S3.Buna rağman insanımız memnun değilse zaten memnun olmasınlar.
  iphone 5 çıkmasına rağmen 4,3 inc ekranın üzerine çıkamıyor? bakın çıkmıyor demiyorum “ÇIKAMIYOR” diyorum.
  iyi bir araştırın , Samsung S3 ve Note2’nin ekran büyüklüğünde ekranlar yapmaya teknolojileri bile yetmiyor.
  İsteyen istediği cihazı alır kullanır , ama milletin söyledikleriyle yorum yapılmaz.
  S3’ü eleştireceksen alıp kullanacaksın önce.
  O bunu dedi , yok efendim o şunu dedi olmaz.
  Biz iphone’u kullandık o yüzden biliyoruz hangisi daha iyi , neden? Çünkü kıyaslama yapabiliyoruz.
  Saygılar.

  Cevapla
  • Sitemizde sadece Galaxy S3 eleştirisi yapılmıyor. Sizin kullandığınız cihazların hergün içerisindeyim. Galaxy S3, Note 2, Nexus 4 ve daha birçok modele istediğim zaman ulaşıp inceleme imkanına sahibim. Ülkemizde doğru dürüst iPhone 5 satışı yapılmamış durumda ancak aylar öncesinden cihazı kontrol edip deneme imkanı buldum.

   Yukarıda listelenen sorunlar Kullanıcı Sortunları ve yapılan Test Sonuçları ile elde edilen bilgilerdir. Yani kafadan sallama yada sırf gıcıklık olsun da S3 satılmasın diye söylenen sözler değildir. Zaten eleştiri noktasında Galaxy S3 modelini de yeri geliyor eleştiriyoruz, iPhone 5 modelini de . Cihazlar arasında kimse babamın malı değil ki onu işte göklere çıkarıp diğerlerini yuerin dibine sokayım. Galaxy S3 neyse iPhoıne 5 modeli de bana göre odur.

   Söylediklerime katılabilir veya katılmayabilirsiniz. Sorun sizde yaşanabilir veya hiçbir sorun sizde olmayabilir. Ancak sorun listesi Samsung firmasına giden en yoğun şikayetler ele alınarak hazırlandı. Ben şu sorunu yaşadım, teyze oğlunda şöyle bir sıkıntı var diyerek başlık açıp sorun sıralamadık.

   Elde kalma noktasına gelince. Ellerinizin büyük yada küçük olması, farklı bir yapıda olup olmaması benim bilgim dahilinde değil. Ama şunu net olarak belirtebilirim ki bir Galaxy S3 modeli ile bir One X modeli arasında Tutma ve Kullanma farkı var. Denbeme imkanı buldunuz mu bilemiyorum ama ben denedim. Özellikle haraket halinde kullanımlarda Galaxy S3 modeli elden dfaha hızlı kayarak düşebiliyor. Ama aynı boyutta ki One X modeli ele daha iyi oturuyor. iPhone 5 ise zaten boyutunun küçük olmasından dolayı sorun çıkarmıyor.

   Marka Bağımlıığından kurtulmamız gerek. Bu açık ve net. Siz Samsung kullanıyorsunuz diye dünyanın en iyi markası o olamaz. Aynı şekilde bir iPhone kullanıcı için de iPhone 5 en iyi cihaz olmamalıdır. Pazarda birbirinden farklı özelliklerde cihazlar var ve hepsinin iyi olduğu, başarısız olduğu noktalar mevcut.

   Cevapla
  • Arkadaşım samsung aldın tamam ama saçmalıyorsun. Büyük ekran kullanmak ise güç çin malı 5,5 ” ekranlı aletler var piyasada :) öyle gereksiz malzemeleri kullanarak güçlü olduğunu düşündüğünüz cihazı şuanda 2 çekirdekli xperia telefonlar solda sıfır bırakıyor :)

   Cevapla
  • 16 Ocak 2013, 03:03

   Byakuya , shikai çekmeden Bankai olup cikmissin. Ben marka savunmuyorum.diğer yorumumu okusaydin şayet bunu anlardın.teknoloji mukemmel degil. Hatalar olur. Herkesin bir beğenisi var ve bunlar izafi kavramlar. Iphone asla para vermeyeceğim bir telefon örneğin.kötü bir mal olduğu için mi peki? Hayır, sadece tercih. Tek ürün ve tek beğeni olamaz.benim cihazimda dile getirilen sorunlardan bir teki bile yok.

   Cevapla
 10. 22 Ekim 2012, 17:01

  Resmen samsung kötülemesi var burda, 1. hafıza kartı konusunda s3te hiçbir kasma yok 64 gb’ta bile sorunsuz seri çalışıyor, 2. Olarak ekran iphone’a göre kat kat iyi, iphone 5 yanından bile geçemiyor, sağlamlık testlerinde her zamanki gibi samsung önde, bir blendır reklamında s3 iphonedan çok daha uzun süre sonra parçalanıyor, wifi hızı video çekim ve video gösterim kalitesi kat kat iyi, bu iki telefon karşılaştırılamaz bile, arkadaşlar bu siteyi tavsiye etmiyorum yalan yanlış bilgiler veriyolar.

  Cevapla
  • Yazıyı beğenmeyebilirsiniz. Bilgilerin yanlış olduğunu da ifade edebilirsiniz. Sitemizi ziyaret etme gibi bir durum içinde de değilsiniz.

   Ancak Kim Olduğunuzu Sanıyorsunuzda KÜFÜRLÜ İFADELER kullanarak mesajlar atıyorsunuz anlamakta güçlük çekiyorum. Varsa bir sorun veya sıkıntınız İNSANİ şekilde ifade edin. Eğer bunu başarmakta zorlanıyorsanız o zaman LÜTFEN sitemizden uzak durun.

   İçerikteki KÜFÜRLÜ İFADELERi yine de Ziyaretçimize Saygıdan solayı silerek yorumunuzu yayına aldık. Ancak bir sonrakinde direkt olarak yorumunuz silinecektir. Ayrıca IP Adresiniz ve bilgiler kayıt altına alındı. Bir daha bu şekilde bir yorum gelmesi durumunda gerekli YASAL İşlemler de başlatılacaktır.

   Dikkali olarak incelemeniz durumunda EDİTÖR YORUMU bölümünde düşüncelerimiz belittim. Yazıda yazılan tüm sorunlar GELEN GERİ BİLDİRİMLER neticesinde ele alınan sorunlar. Aynı sorunların iPHONE 5 için olanı da sitemizde yayına alındı birkaç ayrı konuda. Kısacası MARKA yada ÜRÜN çıkarcılığı peşinde değiliz. Cihaz iyi ise iyidir. Kötü ise kötüdür.

 11. 24 Eylül 2012, 21:42

  WiFI da baglanti sorunu var. Internetde saatlerce arastirdikdan sonra baglantiyi AES e cevirim, Power Savings ‘i kapatinca nihayet kablosuz ev agina baglandim

  Cevapla
 12. merhaba oncelik le bilgi için saolun ben s2 kullanıyorum ve s3 alacam s2 den ii diye s3 pc ye daha yatkınlıgı test edilmis s2 de ısınma sorunu batarya gibi sorunar s3 de de mevcut mu ve bu yukarıda sayılanlar zaten s2 de de mevcut olan sorunlar mı .

  Cevapla