Samsung Galaxy S4 GLBenchmark Sonuçları Yayınlandı

Samsung Galaxy S4 GLBenchmark Sonuçları Yayınlandı

Samsung’un amiral gemisi olarak tanıttığı Galaxy S4‘ün çıkış tarihi olan Nisanın 26’sından önce Benchmark sonuçları yayınlandı.  Android İşletim Sistemli cihazlar içinde rakip olarak; HTC ONE, Google Nexus 1 ve Galaxy S3 varken, Android dışında iPhone 5 ve iPad 4 bulunuyor.  Galaxy S4 5 farklı benchmark testine tabii tutulmuş. Bunlar 3DMark, Grafik Testi, İşlemci Testi, GLBenchmark […]


’un amiral gemisi olarak tanıttığı ‘ün çıkış tarihi olan Nisanın 26’sından önce Benchmark sonuçları yayınlandı.

 Android İşletim Sistemli cihazlar içinde rakip olarak; , Google Nexus 1 ve Galaxy S3 varken, Android dışında ve bulunuyor.   5 farklı benchmark testine tabii tutulmuş. Bunlar 3DMark, Grafik Testi, İşlemci Testi, GLBenchmark 2.7 HD çözünürlük testi ve  GLBenchmark 2.7 düşük çözünürlük testi. Bu testler içinde  GLBenchmark  testlerinde iPhone ve iPad bulunurken diğer üç testte sadece Android işletim sistemli cihazlarla karşılaştırılmış.

Test Sonuçlarına göz atacak olursak;

3DMark testinde rakiplerinden yüksek puan almıştır. Ancak çok az bir farkla ikinci olmuş. Google’ın Tableti 3. sıraya yerleşirken diğer bir dört çekirdek işlemcili Galaxy S3 çok gerilerde kalmış. Neredeyse yarı yarıya puan almış.

  iPhone 8 ve X Serisinde Youtube Uygulaması Pili Sömürüyor

 

Galaxy S4
Galaxy S4 3DMark Sonuçları

 

İkinci test olan GPU Grafik testlerinde ise yine Galaxy S4 birinci gözüküyor. modeli yine aynı şekilde az bir farklı ikinci oluyor. Üçüncülüğü Google Nexus 10 oluyor. Galaxy S3 yine sonuncu oluyor.

 

GS4-2_610x288

 

Üçüncü test İşlemci testi olup Galaxy S4 bu sonuçtan da başarılı şekilde birinci olarak çıkmış. Önceki testlerde olduğu gibi ONE modeli çok az bir farkla ikinci olmuş. Bu sonuçlarda dikkat çeken önemli bir husus varki oda Galaxy S3 yarısından bile az puan alması. Yani Galaxy S3‘de dört çekirdek işlemciye sahip olmasına rağmen aldığı puan çok kötü diyebiliriz.

 

GS4-7_610x188

 

Şimdi geldi herkesin merakla beklediği en büyük rakibi ‘ın cihazlarına karşı aldığı sonuçlar. Tabloları alt alta vererek sonuçları aynı anda paylaşmak istiyorum.

 

Galaxy S4 GLBenchmark Sonuçları
Galaxy S4 GLBenchmark HD Çözünürlük Sonuçları

 

Galaxy S4 GLBenchmark Sonuçları
Galaxy S4 GLBenchmark Düşük Çözünürlük Sonuçları

 

Şimdi her iki tabloya da dikkatlice bakın; Birinci tabloda HD çözünürlüğünde T-Rex Oyunundan aldığı puanı diğer tabloda da düşük çözünürlükte yine aynı şekilde T-Rex oyunundan aldığı puanları yazıyor. HD çözünürlüğünde daha düşük işlemci ve daha düşük ram’e sahip olmasına rağmen birinci olmuş. Yine aynı şekilde daha düşük işlemci ve ram’e sahip olan ise 4. olmuş. Hatta dört çekirdek işlemcili Galaxy S3 geçmesi çok ilginç olmuş.

İkinci tabloda aynı oyunu düşük çözünürlükte oynadığımızda bir anda yükselişe geçerek ikinci sıraya yerleşmiş. Galaxy S4 birinci olurken ONE bu sefer üçüncü olmuş. Dördüncülüğü alırken Galaxy S3 yine tüm sonuçlarda olduğu gibi sonuncu olmuş.

Samsung Galaxy S4 GLBenchmark Sonuçları Yayınlandı
GLBenchmark Sonuçları Yayınlandı

Sonuç: Sonuç aslında ‘ün her testte başarıyla çıktığını biri hariç hepsinde birinci olduğunu gösteriyor. Buraya kadar herşey normal lakin, şuna dikkat etmenizi istiyorum. Son iki testte en büyük rakipleri iPhone 5 ve iPad 4 eski teknoloji işlemciye düşük ram’e sahip olmasına rağmen çok yüksek sonuçlar almıştır.

Neticede en yeni teknolojinin Galaxy S3’e attığı fark gibi fark atması lazımken, Birinde ikinci oluyor diğerinde birinci oluyor ama iPhone 5 az bir farkla ikinci oluyor. Şimdi şu soruyu kendime soramadan edemiyorum. iPhone 5S ve iPad 5 dört çekirdek işlemcili olursa ram’i de 2 GB olursa alacağı puan ne olur?

 


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status