Samsung Galaxy S4 (I9500) Modeline Format Atma – Sıfırlama veya Resetleme

 

Samsung’un şu anda son amiral gemisi olan ve pazarda hızlı bir satış rakamına ulaşmayı başaran Samsung Galaxy S4 modeli için için format atma – sıfırlama – restleme işlemlerini sırası ile uygulayalım.

Samsung Galaxy S IV – I9500 cihazı ile ilgili aşırı uygulama yüklemesi sonucunda RAM Overflow (Bellek Taşması) dediğimiz arıza sonucunda RAM hatası verme, donma, kasma, geliştirici kaynaklı yazılımsal hata oluşturan uygulama yüklemeleri, oyun hataları gibi problemler oluşabilmektedir. Bu problemlerin donanımsal / parçasal olmadığı sürece kısa sürede halledilebileceği bilinmelidir.

Çözüm yolu olarak formatı seçen kullanıcılar için Samsung Galaxy S IV – I9500 Format Atma İşlemleri şu şekilde sıralanabilir.

  1. Cihazın arama ekranını kullanarak format atma (Samsung Format Şifresini Kullanacağız)
  2. Ayarlar > Gizlilik > Fabrika Ayarlarına Sıfırla seçeneği ile format atma
  3. Wipe / Data Format seçeneği ile format atmak (cihaz kapalıyken uygulanır.)

Cihazın arama ekranını kullanarak format atma:

Samsung Galaxy S IV’ün arama ekranını açıyoruz. Samsung format şifresi olan şu şifreyi yazıyoruz;

*2767*3855# tuş kombinasyonunu giriyoruz. Cihaz açılıp kapandığında tüm verileriniz silinmiş ve cihazınız ilk aldığınız hale gelecektir.

Ayarlar > Gizlilik > Fabrika Ayarlarına Sıfırla Seçeneği ile Format Atma

Samsung Galaxy S4 ’ün menüsünden Ayarlar seçeneğine, oradan sırasıyla Gizlilik ve Fabrika Ayarlarına Sıfırla seçeneğine giriş yapıyoruz.  İlerleyip işlemi tamamladığınızda cihazda verileriniz silinmiş ve aldığınız hale geri dönmüş olacaktır.

Wipe / Data Format seçeneği ile Hard Format Atmak

Cihazı açıksa kapatıyoruz. Açma – Kapama, Home(Ekranın altındaki tek tuş) tuşu ve ses arttırma

Tuşlarına cihazın ekranına yeşil Android sembolü gelene kadar basılı tutuyoruz, ardından boot menü gelecektir. Menü geldiğinde, ses tuşlarını kullanarak wipe / Data Factory Reset tuşuna iniyoruz, açma-kapama tuşuna bir kez basıyoruz. Cihaz formatı attıktan sonra, reboot’tan cihazı yeniden başlatıyoruz.

Verilerinizin tamamı silinecektir, lütfen uygulamalardan herhangi birini yapmadan önce yedekleme işlemlerinizi tamamlayınız.

Samsung Galaxy S4 (I9500) Modeline Format Atma – Sıfırlama veya Resetleme

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir