Samsung Galaxy S4 Modeli Şekillenmeye Başladı

Samsung Galaxy S4 Modeli Şekillenmeye Başladı

Galaxy SIV modeli ile ilgili olarak pazarda yeni haberler yayılmaya başladı. Son gelen haberler ise 2013 CES fuarında yeni teknoloji devi cihazın pazara sürüleceği yönünde.

8 Ocak – 11 Ocak 2013 tarihinde gerçekleşecek olan CES 2013 Fuarında tanıtılması beklenilen Galaxy S3 modeli pazarda bir anlamda bütün üst düzey cihazların yeniden yapılanmasına neden olacak gibi görünüyor.

Kore merkezli birkaç kaynak tarafından sızdırılan bilgiye göre modeli 4.99 İnçlik bir ekrana sahip olacak. Full HD Super AMOLED yapısı ile gelecek olan ekranı 441 PPI gibi üst düzey bir çözünürlük ile kullanıcıya sunulacak. Bu noktada gözün çözünürlüğünün 477 PPI olduğunu belirtmekte fayda var. Yani modeli neredeyse gözümüzün gördüğü kaliteyi bize sunmaya başlayacak.

  Samsung Galaxy S4 Modeli İçin 5500 mAh’lik Batarya Üretildi

Ocak 2013 tarihine kadar Android İşletim Sistemi için üst bir sürüm açıklanmazsa cihazda Android 4.2 Jelly Bean İşletim Sistemi göreceğiz. Cihazın donanımsal özellikleri ise sızan bilgilere göre oldukça üst bir seviyede olacak.

Samsung Galaxy S4 Modeli İçin Çizilen Örnek Bir Tasarım
Modeli İçin Çizilen Örnek Bir Tasarım

 

tarafından üretilen Adonis Exynos 5400 Serisi Yonga seti ile gelmesi planlanan cihazın 2 GHz lik Dört Çekirdekli Cortex-A15 işlemci serisi ile pazardaki rakiplewrini sollaması bekleniyor.

Full HD Super AMOLED Ekrana sahip olacak olan cihazda 2500 mAh’lik bir batarya kullanılacak. Ancak yapılan değişimler ve Android 4.2 sürümünün sunduğu performans artışı ilke batarya kullanım süresi biraz daha uzamış olacak.

8 mm den daha ince ve 125 gr gibi bir ağırlığa sahip olması beklenilen modeli bir anlamda pazardaki Samsung modellerinin en üst ürünü haline gelecek.

 Samsung modeli pazara çıkana kadar HTC ve Sony firmalarının da bu serilerde bir ürün üretmesi ve pazara CES 2013 fuarı ile sunması planlanıyor.

YAZAR HAKKINDA

Kadir AKBALIK
Kadir AKBALIK

Teknoloji’nin mobil odağında aldığı eğitim sonrasında, internet haberciliğinde bu bilgilerini okuyucularımıza aktarmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
Mobil cihazlarınızdan ücretsiz olarak android oyunlar indirebilirsiniz.
En iyi program ve oyun indirme sitesi indirshop
DMCA.com Protection Status