Samsung Galaxy S4 Modeli Şekillenmeye Başladı

Samsung Galaxy SIV modeli ile ilgili olarak pazarda yeni haberler yayılmaya başladı. Son gelen haberler ise 2013 CES fuarında yeni teknoloji devi cihazın pazara sürüleceği yönünde.

8 Ocak – 11 Ocak 2013 tarihinde gerçekleşecek olan CES 2013 Fuarında tanıtılması beklenilen Samsung Galaxy S3 modeli pazarda bir anlamda bütün üst düzey cihazların yeniden yapılanmasına neden olacak gibi görünüyor.

Kore merkezli birkaç kaynak tarafından sızdırılan bilgiye göre Samsung Galaxy S4 modeli 4.99 İnçlik bir ekrana sahip olacak. Full HD Super AMOLED yapısı ile gelecek olan ekranı 441 PPI gibi üst düzey bir çözünürlük ile kullanıcıya sunulacak. Bu noktada gözün çözünürlüğünün 477 PPI olduğunu belirtmekte fayda var. Yani Galaxy S4 modeli neredeyse gözümüzün gördüğü kaliteyi bize sunmaya başlayacak.

Ocak 2013 tarihine kadar Android İşletim Sistemi için üst bir sürüm açıklanmazsa cihazda Android 4.2 Jelly Bean İşletim Sistemi göreceğiz. Cihazın donanımsal özellikleri ise sızan bilgilere göre oldukça üst bir seviyede olacak.

Samsung Galaxy S4 Modeli İçin Çizilen Örnek Bir Tasarım
Samsung Galaxy S4 Modeli İçin Çizilen Örnek Bir Tasarım

 

Samsung tarafından üretilen Adonis Exynos 5400 Serisi Yonga seti ile gelmesi planlanan cihazın 2 GHz lik Dört Çekirdekli Cortex-A15 işlemci serisi ile pazardaki rakiplewrini sollaması bekleniyor.

Full HD Super AMOLED Ekrana sahip olacak olan cihazda 2500 mAh’lik bir batarya kullanılacak. Ancak yapılan değişimler ve Android 4.2 sürümünün sunduğu performans artışı ilke batarya kullanım süresi biraz daha uzamış olacak.

8 mm den daha ince ve 125 gr gibi bir ağırlığa sahip olması beklenilen Samsung Galaxy S4 modeli bir anlamda pazardaki Samsung modellerinin en üst ürünü haline gelecek.

 Samsung Galaxy S4 modeli pazara çıkana kadar HTC ve Sony firmalarının da bu serilerde bir ürün üretmesi ve pazara CES 2013 fuarı ile sunması planlanıyor.

Samsung Galaxy S4 Modeli Şekillenmeye Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir