Samsung Galaxy S4 ve Galaxy TAB 3 Modellerinde Güvenlik Açığ Bulundu

Samsung Galaxy S4 ve Galaxy TAB 3 Modellerinde Güvenlik Açığ Bulundu

Eğer bir Samsung Galaxy S4 ya da Samsung Galaxy Tab 3 sahibiyseniz, şifrenizi değiştirmek güvenliğiniz adına iyi bir adım olacaktır. Mobil cihazların ve yazılımların güvenliklerini test eden MediaTest Digital adındaki bir şirket, Samsung hesaplarından kullanıcı bilgilerine ulaşılabilmesi gibi hassas bir güvenlik açığını ortaya çıkardı. İsimler, elektronik posta adresleri ve şifrelerin hepsi risk altındaydı. MediaTest firması […]yorumlar.net

Eğer bir ya da Galaxy Tab 3 sahibiyseniz, şifrenizi değiştirmek güvenliğiniz adına iyi bir adım olacaktır.

Mobil cihazların ve yazılımların güvenliklerini test eden MediaTest Digital adındaki bir şirket, hesaplarından kullanıcı bilgilerine ulaşılabilmesi gibi hassas bir güvenlik açığını ortaya çıkardı. İsimler, elektronik posta adresleri ve şifrelerin hepsi risk altındaydı.

MediaTest firması bu haberi teknoloji bilgileri pazarı Heise Security’ye iletti. Heise ise bu güvenlik açığı haberini hemen ’a iletti. Koreli üretici firma bu konu ile anında ilgilendi ve sadece 5 gün sonra dev firma güvenlik açığı ile alakalı bu kritik sorunun çözüme kavuşturulduğunu halka duyurdu.

MediaTest firması, Samsung’un güvenlik duvarındaki bu çatlağı Galaxy Tab 3 ve ile aynı WiFi ağına bağlanarak bulduğu söylüyor. Bu güvenlik açığını bu kadar sinir bozucu kılan durum ise; bu güvenlik ihlalinin gerçekleşmesi halinde kullanıcının sadece kişisel bilgileri değil, anlık lokasyon bilgileri, ne zaman nereyi ziyaret ettiği ve nerede olduğu da ele geçirilmiş olacaktı. Hatta kullanıcıların kendi cihazlarının arayüzüne ulaşamamalarına ve yönlendirilmiş aramalara cevap verememesine bile sebep olabilirdi.

  Samsung Galaxy S5 İçin Şimdiden Bilgiler Pazara Sızmaya Başladı

Yine de güvenlik açısından bakacak olursak bahsi geçen cihaz kullanıcılarının şifrelerini sıfırlamaları en iyisi olacaktır. Sıfırlama işlemi Samsung’un sitesinden yapılabilir.

iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Cepseyir Teknoloji Dünyası
Cepseyir Teknoloji Dünyası Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status