Samsung Galaxy S4 ve Samsung Galaxy Note 3 Karşılaştırması

Samsung tarafından 2013 senesinin son bombası patlatıldı ve Samsung Galaxy Note 3 modeli pazara sürüldü.

Üzerinde oldukça fazla konuşulan ve Apple iPhone 5S modelinden önce Samsung için iyi bir satış argümanı olacak olan Note 3 modeli ile Samsung Galaxy S4 modelini kısaca bir karşılaştırma içerisine alalım istedik.

Öncelikle kıyaslamaya başlamadan önce Samsung Galaxy S4 ve Samsung Galaxy Note 3 modellerinin birbirinden farklı alanlarda yer aldığını ve özellikle Ekran Boyutu sebebiyle aslında tercih noktasında kullanıcı açısından bir zorluk olmadığını bilmeniz gerekiyor.

5 inçlik bir ekrana sahip olan Galaxy S4 ile 5.7 inçlik bir ekrana sahip Samsung Galaxy Note 3 modellerini kıyaslamaya başlayalım dilerseniz.

Öncelikle Samsung Note 3 modeli Samsung S4 modelinden her anlamda üstün diyebiliriz.

Samsung Galaxy S4 ve Samsung Galaxy Note 3 Karşılaştırması
Samsung Galaxy S4 ve Samsung Galaxy Note 3 Karşılaştırması

İki, farklı işlemci ailesi ile pazara çıkan iki modelde işlemci bazında belli özellikleri bünyesinde barındırıyor. Samsung tarafından üretimini yapılan Exynos 5 Octa modeli Samsung Galaxy S4 modelinde max. 1.7 Ghz’lik hıza çıkarken aynı işlemci biraz daha geliştirilerek Galaxy Note 3 modelinde 1.9 GHz’lik hıza çıkar hale getirilmiş durumda.

Bunun yanında Global Pazarda satışı yapılan S4 modelinde SnapDragon 600 serisi işlemciler kullanılırken Note 3 modelinde ise SnapDragon 800 serisi işlemciler tercih edilmiş durumda. Bu da işlemci hızını hissedilir derecede arttırıyor.

Kamera noktasında 13 MP’lik kamera kullanan Samsung Note 3 modeli için bir ekleme yapmış ve 4K Video Çekebilme özelliğini eklemiş. Ayrıca bazı yazılımsal düzenlemelerde yaparak Galaxy Note 3 modelini cazip hale getirmeye çalışmış.

Galaxy Note 3 modelinde 3 GB Ram kullanılmış durumda ike Samsung Galaxy S4 modeli 2 GB lık bir Ram değeri ile karşımıza çıkıyor. Aynı şekilde Min 16 GB’lık modeli olan Galaxy S4 modelinin üstünde yer alan Note 3 modeli min. 32 GB’lık modeli ile pazara çıkacak.

Dediğimiz gibi Samsung Galaxy S4 & Samsung Galaxy Note 3 kıyaslaması aslında öncelikle Ekran olarak yapılmalı ve kullanıcı için Note 3 uygun boyutta bir ekrana sahip olarak görülüyorsa o modele yönelinmelidir.

Bu arada 5 inçlik ekranı ile yakında satışa çıkacak olan Sony Xperia Z1 Honami modeli ile Samsung Galaxy S4 modeli arasında tam bir kıyaslama da yapacağız birkaç gün içerisinde.

Samsung Galaxy S4 ve Samsung Galaxy Note 3 Karşılaştırması

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir