Samsung Galaxy S5 Active Modelinin Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Sızıntıları başlayalı çok olmayan Samsung Galaxy S5 Active modelinin resmi tanıtımı Samsung ve AT&T tarafından yapıldı.

İlk etapta Amerikalı GSM Operatörü AT&T tarafından sadece kendi abonelerine satışı yapılacak olan Galaxy S5 Active modelinin birkaç ay içerisinde de Global Pazarda satışa çıkması bekleniyor.

Ancak Global Pazara çıkışta da Samsung firmasının direkt olarak satışa çıkmak yerine Operatör Destekli olarak satışa çıkması gibi bir durum da yaşanabilir.

 

Samsung Galaxy S5 İle Active Serisi Aynı

Samsung Galaxy S5 serisi ile aynı özelliklerle pazara çıkan Samsung Galaxy S5 Active modeli bir anlamda sadece Kasa Farkı ile müşteri kazanma yoluna gidecek gibi görünüyor.

SnapDragon 801 serisi Dört Çekirdekli ve 2.5 Ghzlik bir işlemci ile gelen Active serisi 5.1 İnçlik Full HD Super AMOLED Ekran ailesine sahip. 2 GB Ram değeri ve 2.800 mAh’lik bir batarya da cihazla beraber sunuluyor.

Samsung Galaxy S5 Active
Samsung Galaxy S5 Active

S5 Active’de de IP67 Sertifikası Karşımıza Çıkıyor

Galaxy S5 Active serisi için birçok kullanıcı ve uzman IP58 ve IP68 Sertifikalarına sahip bir model görüyle bakıyordu. Ancak Samsung firması burada da bir farklılık yapmayarak Galaxy S5 serisinde kullandığı IP67 sertifikasını Galaxy S5 Active serisinde de kullanma yoluna gitti.

Samsung Galaxy S5 Active Asker Kamuflajı
Samsung Galaxy S5 Active Asker Kamuflajı

Kasa Sağlamlığı İçin US Mil-STD 810G Sertifikası

Suya ve Toza Dayanıklılık konusunda normal model ile aynı seviyede kalan Samsung Galaxy S5 Active modeli Kasa Sağlamlığı noktasında ise bir adım öne geçmiş durumda.

Samsung Galaxy S5 Active serisi için Samsung firması Darbelere Dayanıklılık için alınan US Mil-STD 810G sertifikasını almış durumda.

Bu sertifika Darbelere ve Şoka Karşı dayanıklılık sağlayan kasalara verilen bir sertifikadır.

S5 Active Yakut Kırmızısı
S5 Active Yakut Kırmızısı

Kamera Aynı, Active Tuşu Ön Planda

Samsung Galaxy S5 serisindeki gibi 16 MP değerinde bir arka kameraya sahip olan Galaxy S5 Active modelinde Active Tuşu adı verilen tuş ile bir farklılık yaratılmaya çalışılmış durumda.

Zorlu Şartlar ve Su Altında kullanımlarda daha rahat hareket edilsin, Video ve Fotoğraf Çekimi daha rahat yapılsın diye cihaza eklenen Active Tuşu seriyi S5’den bir kademe farklılaştırmayı başarıyor.

 

Kalp Ritim Sensörü Active Serisinde de Var

Samsung Galaxy S5 Active serisinde düz modelde kullanılan Kalp Tirim Sensörü de kullanılmış durumda.

Özellikle zorlu şartlar altında daha fazla kullanılması beklenilen Active serisinin S.Healts adı verilen Samsung Sağlık Uygulamalarına tam olarak erişim sağlaması aslında çok da doğru bir karar olmuş diyebiliriz.

 

Asker Kamuflajlı Samsung Galaxy S5 Active

Renk noktasında 3 farklı renk ile pazara çıkacak olan Galaxy S5 Active serisinde en dikkat çeken de bu nokta oluyor.

Seride Asker Kamuflajlı modelin yanında Titanyum Grisi ve Yakut Kırmızısı renkleri de satışa sunulacak modeller arasında.

 

Samsung Galaxy S5 Active Ne Kadara Satılacak?

Samsung Galaxy S5 Active serisinin ilk satış fiyatı olarak Amerika Birleşik Devletlerinde AT&T firması 715 Dolar gibi bir fiyat belirlemiş durumda.

Buradan yola çıkarsak Donanımsal ve Yazılımsal olarak S5 serisinden aşağı kalmayan Galaxy S5 Active serinini ülkemizde de 2.000 TL civarındaki bir fiyattan satışa çıkması beklenebilir.

 

Samsung Galaxy S5 Active Modelinin Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir