Samsung Galaxy S5 Google Edition Serisi Yolda

Saf Android İşletim Sistemine sahip olan ve bu sayede direkt olarak Güncelleme Alan cihazlar listesine Samsung Galaxy S5 serisi de eklenmek üzere.

Birkaç yıldır Nexus Serisi ile Google firması tarafından yürütülen Saf Android çalışması geçtiğimiz sene Samsung Galaxy S4 Google Edition ve HTC One M7 Google Edition serileri ile üretici firmalar tarafından da benimsenmeye başlamıştı.

Şimdilerde ise kulislerde konuşulan ilk bilgilere göre Samsung Galaxy S5 Google Edition serisi yolda.

 

Samsung Galaxy S5 Google Edition Serisi Yolda
Samsung Galaxy S5 Google Edition Serisi Yolda

Samsung Galaxy S5 Modelinde Güncelleme Sorunu Yok Olacak

Samsung firmasının 2014 yılındaki amiral gemisi olan Samsung Galaxy S5 modelinin de yakın dönemde Google Play Edition serisi çıkacak gibi görünüyor.

Bu sayede Google tarafından yapılan Android Güncellemeleri firmalardan çok daha önce direkt olarak bu serilere yüklenmiş olacak.

Donanımsal olarak Galaxy S5 modelinden hiçbir farklı olmayacak olan Samsung Galaxy S5 Google Edition serisinde yazılım ise direkt olarak Saf Android olacak.

 

Daha Hızlı ve Daha Basit Bir Galaxy S5

Elbette ki Saf Android ile bir Samsung Galaxy S5 kullanmanın bazı avantaj ve dezavantajları olacaktır.

Öncelikle Daha Hızlı ve Akıcı bir cihaz sizi bekliyor olacak. Buna müteakip cihazınızda Güncelleme Sorunu yaşamıyor olacaksınız. Çıkan güncellemeler ilk olarak sizin telefonunuza yüklenecek.

Ancak özellikle Ara Yüz ile sizlere sunulan tüm düzenlemeler, eklentiler, yazılımsal çalışmalar kaybolacak. Buna bağlı olarak birçok ek ürünü kullanmanız mümkün olmayacak. Bir anlamda Samsung Yazılımları ve Donanımları ile bağınız komple kesilmiş olacak.

 

Türkiye’de Google Edition Satışı Olmadı

Samsung Galaxy S4 ve HTC One M7 modellerinin Google Edition Serileri ülkemizde hiç satışa çıkmadılar. Bu noktada da Samsung Galaxy S5 Google Edition serisinin de ülkemizde satışa sunulmasını aslında beklemiyoruz.

 

Samsung Galaxy S5 Google Edition Serisi Yolda

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir