Samsung Galaxy S5 İçin Şimdiden Bilgiler Pazara Sızmaya Başladı

2014 senesinin ilk çeyreğinde pazara sunulması beklenilen yani pazara çıkmasına neredeyse 6 aylık bir dilim olan Samsung Galaxy S5 modeli için bazı bilgiler sızdırılmaya başlandı.

2014 senesinden sonra pazara süreceği Üst Düzey Akıllı Telefon modellerinden Premium Case yani Özel Kasa yapısına geçmesi beklenilen Samsung firmasının ilk olarak Galaxy S5 modelinde bu kasa sistemini denemesi bekleniyor.

Samsung Mühendisleri tarafından üzerinde çalışma yapılan kasa yapısı ise Alüminyum & Magnezyum alaşımından hazırlanması ve pazardaki HTC One ve Apple iPhone gibi sağlam bir duruş çizmesi bekleniyor

 

Tizen OS İşletim Sistemi İçin İlk Ürün Galaxy S5

Bu sene pazara sunulan Samsung ürünlerinden kullanılacağı açıklanan ancak ertelemeler ile 2014 senesine ertelenen Tizen İşletim Sistemi için de ilk olarak Samsung Galaxy S5 modelinde pazara çıkacağı yönünde bazı iddialar mevcut.

Samsung firmasının Galaxy S5 modelini hem Android 4.4 Kit Kat hem de Tizen OS 3.0 sürümü ile donatacağı ve pazara iki işletim sistemi ile çıkacağı yönünde bazı bilgiler geliyor. Ancak bu noktada net bir açıklama yok.

Samsung Galaxy S5 İçin Şimdiden Bilgiler Pazara Sızmaya Başladı
Samsung Galaxy S5 İçin Şimdiden Bilgiler Pazara Sızmaya Başladı

Samsung firmasının Amiral Gemisi ile mi pazara Tizen OS sürümünü çıkaracağı yoksa daha önce deneme amaçlı olarak alt modeller mi kullanacağı belli değil.

Ancak Samsung firması çıkardığı işletim sisteminin kalitesine güvenmeleri durumunda 2014 senesinde Samsung Galaxy S5 ve Samsung Galaxy T5 gibi iki modelin pazara çıkması mümkün olabilir. Bu sayede aynı özelliklerde ancak Farklı İşletim Sistemlerine sahip iki model ile Samsung satışını biraza daha arttırabilir.

 

2014 Senesinde Android ve Tizen OS Savaşları Başlayacak

Samsung ve Intel firmasının sona yaklaştırdığı Tizen İşletim Sistemi eğer başarılı bir sonuç alırsa başta Samsung olmak üzere büyük telefon üreticilerinin dikkatini çekebilir ve firmalar Android İşletim Sistemi ile birlikte Tizen OS serisine de yönlenebilirler.

HTML 5 yapısında olması ve uygulama noktasında sorun yaşanmayacağı, oldukça hızlı ve performanslı olacağı yönündeki iddialar doğru çıkarsa Android İşletim Sisteminin hantal yapısından sıkılan kullanıcılar Tizen OS seçeneği ile gelecek olan modellere yönelebilirler.

 

Samsung Galaxy S5 İçin Şimdiden Bilgiler Pazara Sızmaya Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir