Samsung Galaxy S5 Mini Modeli Tanıtıldı

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Samsung tarafından artık bir gelenek haline gelen “Amiral Gemisinin Kırpılmış Kardeşi” çalışması olan Mini serisine Samsung Galaxy S5 Mini modeli de eklendi.

Donanımsal anlamda oldukça fazla makas yiyerek pazara çıkacak olan Samsung Galaxy S5 Mini modeli yine de kullanıcılar tarafından büyük ilgi göreceğe benziyor.

Bu noktada Samsung Galaxy S4 Mini modeli ile kıyaslandığında ise Samsung Galaxy S5 Mini modeli bir önceki seriye göre çok daha başarılı özellikler ile kullanıcı karşısına çıkmış oluyor.

Samsung Galaxy S5 Mini
Samsung Galaxy S5 Mini

Galaxy S5 Mini İle 4.5 İnçlik Ekran Deneyimi

Ekran boyutunu küçülterek çözünürlüğü düşüren Samsung firması Galaxy S5 Mini modelinde 4.5 inçlik büyüklüğe sahip, 1280*720 piksel çözünürlüğünde HD bir ekran ailesi kullanmış durumda.

Ekran yapısı bir önceki seri olan Galaxy S4 Mini modeline göre biraz daha iyileştirilmiş ve 326 ppi değerine taşınmış durumda. Bu sayede de Görüntü Kalitesi biraz daha yukarıya doğru gidiyor.

 

Parmak İzi Sensörü ve IP67 Sertifikası S5 Mini’de Yer Alıyor

Birçok noktada özellikleri kırpılsa da özellikle Parmak izi Sensörü ve IP67 Sertifikası noktasında firma tarafından Galaxy S5 Mini modeli dışlanmamış durumda.

Kalp Ritim Ölçer ve Parmak İzi Sensörünü bu cihaza da ekleyen Samsung ayrıca cihazın Suya ve Toza Dayanıklı bir yapıya sahip olmasına da imkan sağlamış durumda.

Bu sayede de bu boyutlardaki bir cihazın üzerinde olmayan birkaç özelliği modeline eklemiş ve bu sayede de satışlarda elini iyi bir koz geçirmiş Samsung firması.

Samsung Galaxy S5 Mini Ön Kısım
Samsung Galaxy S5 Mini Ön Kısım

1.4 Ghz’lik Dört Çekirdekli Bir İşlemci

Galaxy S4 Mini modelinde Çift Çekirdekli bir işlemci kullanan Samsung firması Galaxy S5 Mini modelinde ise 1.2 Ghz’lik Dört Çekirdekli bir işlemciden tercihini kullanmış.

Cortex A7 serisi işlemci ailesine sahip modelde 1.5 GB Değerinde bir Ram Bellek yer alıyor.

Samsung Galaxy S5 modeline göre epey kırpıklanan İşlemci ve Ram değerleri bir önceki seriye bakıldığında ise bir miktar arttırılmış durumda.

 

Turbo Güç Modu S5 Mini Modeline’de Eklenmiş

Samsung Galaxy S5 ve HTC One M8 gibi modellerde kullanılan ve Batarya Süresinde ciddi artışlara sebep olan Ultra Güç Tasarrufu Modu Samsung Galaxy S5 Mini serisinde de kullanılmış durumda.

2100 mAh’lkik bir bataryaya sahip olan Galaxy S5 Mini serisi Ultra Güç Tasarrufu Modu ile günlerce açık kalabilecek yapıya kavuşabiliyor.

Samsung Galaxy S5 Mini Arka Kısım
Samsung Galaxy S5 Mini Arka Kısım

Kamera’da Eskiden Pek Fark Yok

Samsung Galaxy S4 Mini modelinde kullanılan 8 MP Arka Kamera değeri Samsung Galaxy S5 Mini modelinde de aynen korunmuş durumda.

Ön kısımda ise Öz Çekim için rahatlıkla kullanılabilecek 2.1 MP değerinde bir ön kamera yer almakta.

Cihazın hem Ön Kamerası hem de Arka Kamerası üzerinden Full HD Video çekimi yapabilmeniz mümkün. Bu arada videoların 30 fps seviyesinde çekildiğini de belirtmekte fayda var.

 

Samsung Galaxy S5 Mini Modelinin Boyutu ve Ağırlığı

131,1 x 64,8 x 9,1 mm boyutlarında ve 120 gram ağırlığında olan Samsung Galaxy S5 Mini modeli Plastik Kasa olmasının avantajlarını ağırlık noktasında görmüş oluyor.

Samsung Galaxy S4 Mini modelinden 13 gram daha ağır olan Galaxy S5 Mini modelini ise özellikle cihazda kullanılan sensörler arttırmış durumda.

Samsung Galaxy S5 Mini Modeli Tanıtıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir