Samsung Galaxy S5 Premium Serisi Pazara Çıkabilir

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Samsung tarafından MWC 2014 fuarında tanıtımı yapılan Samsung Galaxy S5 modeli beklentilerin altında kalması sebebiyle hem uzmanlar hem de kullanıcılar tarafından eleştirilirken gündeme Samsung Galaxy S5 Premium iddiası geldi.

Özellikle SnapDragon 801 serisi bir işlemci ile pazara çıkan, kasa noktasında beklentileri sunmayan, Ram değerleri olarak bir önceki seri ile aynı kalan Samsung Galaxy S5 modeliyle alakalı gelen eleştiriler üzerine bazı sızıntı haberler gündeme geldi.

Bu iddianın ne kadar doğru olduğunu bilemiyoruz ancak Samsung kanadından daha güçlü bir Samsung Galaxy S5 modeli beklentisi içerisinde olanlar için en azından ileri tarihli bir umut ışığı doğmuş oldu.

64 Bitlik İşlemcili Galaxy S5 Premium

Samsung kanadının birkaç ay içerisinde Samsung Galaxy S5 modelinin üstünde konumlandıracağı yeni bir modelin, Samsung Galaxy S5 Premium modelinin, pazara giriş yapacağı bilgisi bugün teknoloji sitelerine servis edildi.

Gelen bilgilere göre bu cihazın 64 Bitlik bir işlemci mimarisine sahip olacağı, bu anlamda da Apple iPhone 5S modeli ile aynı performansı sunacağı bilgisi verildi. Ayrıca S5 modelinde kullanılan 2 GB Ram değerinin 3 GB – 4GB seviyesine taşınacağı, batarya gücünün arttırılacağı ve daha iyi bir kamera kullanılacağı bilgisi sızan haberler arasında idi.

Samsung Galaxy S5 Premium Serisi HTC One 2 Modelini Bekliyor
Samsung Galaxy S5 Premium Serisi HTC One 2 Modelini Bekliyor

HTC One 2 (M8) Modeli Bekleniyor

Samsung firmasının MWC 2014 fuarında Samsung Galaxy S5 modelini lanse ettikten sonra sene içerisinde HTC firması tarafından lanse edilecek olan HTC One 2 modelini beklemeye başladığı bilgisi sıçan haberler arasında.

HTC One 2 modelinin Donanımsal Özelliklerine bakarak daha üst bir cihazı pazara sürmek istediği anlaşılan Samsung cephesinin bu adım ile de HTC One 2 modelini ciddi bir rakip olarak algıladığı net olarak ortaya çıkıyor.

Galaxy S5 Prime, Galaxy S5 Luxury veya Galaxy S5 Premium

Samsung tarafından pazara sürülecek olan yeni modelin Samsung Galaxy S5 Premium, Samsung Galaxy S5 Luxury veya Samsung Galaxy S5 Prime isimlerinden birisini kullanarak pazara sürülmesi bekleniyor.

Ekran 2K Olacak, Kamera 20 MP Seviyesine Çıkacak

Yenilenecek olan Samsung Galaxy S5 Premium modelinde firmanın 2K seviyesinde bir ekran kullanarak Full HD Ekran ailesinden çıkış yapması bekleniyor.

Yine 2K seviyesinde video kaydı yapabilen,  20 MP lik sensöre sahip bir kameranın da Samsung Galaxy S5 Premium modelinde konuşlandırılması beklentileri mevcut.

Cihazın ayrıca Metal Kasa ile pazara sürüleceği bilgisi de yine gelen sızıntı haberler arasında.

İşlemci Ailesi Yukarı Taşınıyor

Önce SnapDragon 800 serisi bir işlemci kullanıldığı bilgisi verilen Samsung Galaxy S5 modeline daha sonradan düzeltme gelmiş ve SnapDragon 801 serisi bir işlemci kullandığı bilgisi verilmişti.

Pazara çıkacağı öngörülen Samsung Galaxy S5 Premium modelinde ise SnapDragon 805 serisi bir işlemci kullanılacak gibi görünüyor. 64 bitlik işlemci yapısı ile de cihazın Performansta Lider konuma geçmesi bekleniyor.

 

Bakalım Samsung bu konuda nasıl adımlar atacak ve Samsung Galaxy S5 Premium modeli harbiden pazara çıkacak mı?

Samsung Galaxy S5 Premium Serisi Pazara Çıkabilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir