Samsung Galaxy S5 Prime – Galaxy F Modelinin Görselleri ve Özellikleri Sızdı

İlk olarak Samsung Galaxy S5 Prime adıyla duyurulan daha sonra ise Samsung Galaxy F olarak lanse edilen modelin ilk görüntüleri basına sızdırıldı.

@evleaks tarafından basına sızdırılan görsellere göre zaten bilinen bir gerçek olan Metal Kasa Yapısı Galaxy F modeli için doğrulanmış oldu.

Bu doğrulama sonrasında 2014 yılının ikinci S5 seriside bir anlamda resmiyet kazanmış oldu.

 

Samsung Galaxy F SnapDragon 805 İle Pazara Çıkacak

Samsung Galaxy S5 serisinin bir basamak üstünde yer alması beklenilen ve HTC One M8 serisiyle rekabet edebilmek amacıyla pazara sürülecek olan Galaxy F veya Galaxy S5 Prime serisi Donanım ve Kasa olarak farklı bir sistemle pazara gelecek.

SnapDragon 805 serisine sahip bir işlemci ile pazara çıkması beklenilen Galaxy F serisinin 2.5 Ghz’lik bir hıza sahip olması ve 4 çekirdekli bir yapıda çalışması bekleniyor.

Android 4.4.3 Kit Kat İşletim Sistemine sahip olacak olan modelin Adreno 420 serisi GPU ile kullanıcı karşısına çıkması ve Yüksek Grafik Özellikleri sınması da beklentiler arasında.

5.2 inçlik Quad HD adını verdiğimiz 2K Ekran ailesi ile satışına başlanacak olan modelin Super AMOLED yapısına sahip bir ekran türü olacak.

LG G3 ile direkt olarak rekabet etmesi beklenilen seri özellikle Kasa Yapısı ve işlemcisi ile ön plana çıkacağını söyleyebiliriz.

Samsung Galaxy S5 Prime – Galaxy F Modelinin Görselleri ve Özellikleri Sızdı
Samsung Galaxy S5 Prime – Galaxy F Modelinin Görselleri ve Özellikleri Sızdı

Galaxy F Serisi İle Fotoğraf Kalitesi Arttırılacak

Samsung Galaxy S5 serisinde 13 Mp Arka Kamera kullanan Samsung firmasının Prime serisi olacak olan Galaxy F serisinde 16 MP değerinde OIS+ Destekli bir arka kamera ile birlikte 5 MP değerinde bir ön kamera kullanması bekleniyor.

Ön Kamera ile 1080p Full HD video kaydı çekilebilirken, Arka Kamera ile 2K veya 4K değerinden Video Kaydı yapılabilecek.

 

Galaxy F’de 3 GB Ram ve 16 GB Depolama Alanı Olacak

Modelin 3 GB Ram değerine sahip olması ve 16 GB ile 32 GB Depolama Değerlerine sahip iki seri ile pazara çıkması bekleniyor.

128 GB’a kadar Micro SD Kart Desteği olacak olan seriye dilerseniz Bulut Depolama ile daha fazla depolama alanı da eklenebilecek.

Parmak İzi Sensörü ve S-Health Özelliklerine sahip olması beklenilen Galaxy F serisinin Samsung Galaxy Gear serisi Akıllık Saat ve Samsung Galaxy Glass serisi Akıllı Gözlük ailesi ile de tam uyum ile çalışması bekleniyor.

2014 yılının Haziran veya Temmuz ayında pazara çıkması beklenilen ve Suya – Toza Dayanıklı yapısı ve Alüminyum Kasası ile kullanıcı karşısına çıkacak olan Samsung Galaxy F – Samsung Galaxy S5 Prime serisi için geri sayım başlamış durumda.

Samsung Galaxy S5 Prime – Galaxy F Modelinin Görselleri ve Özellikleri Sızdı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir