Samsung Galaxy S6 Edge Plus Küle Döndü

Samsung’un geçen sene pazara sürdüğü modeli Samsung Galaxy S6 Edge Plus modeli şarj esnasında alev aldı ve kısa sürede küle döndü.

Geçtiğimiz sene ciddi bir satış rakamına ulaştığı için kendisinden bir alt model olan Samsung Galaxy S6 Edge modelinin pazardan hızlı bir şekilde çekilmesine neden olan S6 Edge Plus serisi bilinmeyen bir nedenle alev aldı.

Samsung Galaxy S3 modeline ait bir Şarj Aleti ile şarj olduğu esnada alev alan cihaz kısa sürede kullanılamaz hale gelirken cihazın neden alev aldığı konusu ise şuan bir soru işareti.

 

Samsung Galaxy S6 Edge Plus Serisi
Samsung Galaxy S6 Edge Plus Serisi

 

Kullanılan Şarj Aleti Orijinal

Her ne kadar Samsung Galaxy S6 Edge Plus serisine ait bir Şarj Aleti olmasa da ürünün Samsung firmasına ait bir şarj aleti olduğunu belirtelim.

Bu sebeple de Şarj Aleti Kaynaklı bir sorun görülmüyor.

Kullanıcının cihazı yatağının üstünde şarj ettiği bilgisi verilmiş olsa da Aşırı Isınma gibi bir durumun cihazdan değil dışardan kaynaklı bir yanmaya meydan vermesi gerekirdi. Bu sebeple de bu ihtimalde bir anlamda devre dışı kalmış durumda.

 

Samsung Galaxy S6 Edge Plus Küle Döndü
Samsung Galaxy S6 Edge Plus Küle Döndü

 

Samsung Servisi Soruya Cevap Arıyor

Cihazın kendi kendine tutuşması ve kısa sürede kullanılamaz hale gelmesinden sonra cihazı Samsung Servisine götüren kullanıcı şimdilik Samsung cephesinden gelecek cevabı bekliyor.

Servisin yapacağı incelemelerden sonra cihazın neden alev aldığı konusunda netleşmiş olacak.

Ürünün Bataryasının Çıkarılamıyor olması da Orijinal Olmayan Batarya Kullanımı konusunun da elenmesine sebep oluyor.

Bakalım bu konu hakkında Samsung firması nasıl bir sorun bulacak ve Telefon Sahibinin Zararını karşılamak adına nasıl bir adım atacak.

 

Samsung Galaxy S6 Edge Plus
Samsung Galaxy S6 Edge Plus

 

Genelde Şarj Aleti ve Batarya Kaynaklı Yaşanıyor

Genelde bu tarz yanma ve kısa devre olayları Orijinal Olmayan Şarj Aleti ve Orijinal Olmayan Batarya kullanımı sebebiyle sıkça yaşanabiliyor.

Bu sebeple de kullanıcılara her zaman Orijinal Aksesuar Kullanımı noktasında telkinler vermeye devam ediyoruz.

Unutmayınız ki yüksek ödemeler yaparak satın aldığınız telefonların en küçük sorunda alev almasına sebep olacak Ucuz Aksesuarların kullanılması hem sizin sağlığınız hem de Cihaz Güvenliği açısından önerilmemektedir.

Samsung Galaxy S6 Edge Plus Küle Döndü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir