Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge’in Pil ve Ekran Tamir Ücretleri Oldukça Pahalı

Yekpare Kasa ile gelen ve kullanıcı tarafından değiştirilemeyen Batarya ve Ekran yapısı sebebiyle Samsung Galaxy S6 ve Samsung Galaxy S6 EDGE serisi kullanıcıları Pahalı Tamir Ücretleri ile karşılaşabilirler.

Kullanıcı tarafından pili değiştirilemeyen modeller arasına giren Galaxy S6 ve Galaxy S6 EDGE serisi için Batarya Değişimi sadece Servisler tarafından yapılabiliyor. Aynı şekilde Ekran Değişimi için de Servis yolunu tutmanız gerekiyor.

PCMag sitesine göre Yurtdışında Samsung Galaxy S6 veya Samsung Galaxy S6 EDGE serisi için Batarya Değişim Ücreti garanti süresi içinde “Garanti İçi Bir Durum İse” Ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

Aksi durumda ise 45 Dolar + Nakliyat Ücreti alınacak. Bu noktada Türkiye pazarındaki Batarya Değişim Ücretinin 150 TL seviyesine çıkması bekleniyor.

 

Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge'in Pil ve Ekran Ücretleri Oldukça Pahalı
Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge’in Pil ve Ekran Ücretleri Oldukça Pahalı

 

45 $, Galaxy S5 pilinin (29,99 $) değiştirme ücretinden daha yüksek ancak, 79 $ olan yeni bir Apple iPhone 6 pilini değiştirmekten daha hesaplı. Söylendiğine göre, Samsung, Galaxy S6’nın ekranını yenilemek için 199 $ talep edecek. Tabii ki bu durum yine Garanti Süresi sonrasında olacak.

Bir çift eğri ekranı olmasına rağmen Galaxy S6 Edge’in de ekranı 199 $ ücrete mal olacak. , PC Mag Samsung’un oldukça hızlı bir şekilde Galaxy S6 ve S6 Edge’in ekranını veya pilini değiştireceğini söylüyor. En azından ABD’de bir iş günü içinde sahiplerine geri verilecek. Diğer pazarlarda farklı olabilir.

Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge'in Pil ve Ekran Tamir Ücretleri Oldukça Pahalı
Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge’in Pil ve Ekran Tamir Ücretleri Oldukça Pahalı

Kaynak: http://www.teknolojioku.com/haber/samsung-galaxy-s6-ve-s6-edgein-ekran-ve-pili-pahaliya-patlayacak-27367.html

Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge’in Pil ve Ekran Tamir Ücretleri Oldukça Pahalı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir