Samsung Galaxy S7 Serisine Ekran Çözünürlük Ayarı Geliyor

Daha önce Note 7 modelinde kullanıcılara sunulan Ekran Çözünürlük Ayarı şimdi de Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge modeline geliyor.

Yapılacak olan güncelleme ile Quad HD yani 2K Ekran Çözünürlüğünün yanında kullanıcılar dilerlerse HD – 720p veya Full HD 1080p olarak ayarlayabilecekler.

Bu sayede Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge serilerinden de kullanıcılar istedikleri gibi Ekran Çözünürlüğü Ayarı yapabilecekler.

 

Samsung S7 Serisi
Samsung S7 Serisi

 

Güncelleme Android 7.0 İle Gelecek

Şu aşamada denemeleri yapılan ve birkaç ülkedeki Beta Kullanıcılar tarafından kullanılan Android 7.0 Güncellemesi 2016 sonu gibi Samsung S7 ve S7 Edge modellerine gönderilmeye başlanacak.

Bu güncelleme sonrasında da Akıllı Cihaz üzerinden kullanıcılar Cihazın Ekran Çözünürlüğüne müdahale edebilecekler.

Daha önce de belirttiğimiz gibi bu özellik Samsung Galaxy Note 7 serisinde kullanıcılara sunulmuştu. Ancak bu serinin toplanmasından sonra Samsung cephesi bu modeldeki özellikleri S7 ve S7 Edge modellerine de sunmaya başladı.

 

S7 Serisine Note 7 Özellikleri
S7 Serisine Note 7 Özellikleri

 

Batarya Kullanımına Olumlu Etki Edecek

Normal şartlar altında şu an Çözünürlük ve Keskinlik noktasında oldukça başarılı bir performans sunan 2K – Quad HD Ekranlar bu avantajının yanında batarya tüketimi konusunda da oldukça bonkör davranıyorlar.

Bu sebeple de gelecek olan güncelleme sonrasında Full HD Çözünürlük seçilerek cihazın Batarya Tüketiminde daha iyi sonuçlar alınabilir gibi görünüyor.

Tabi ki bu işlemin gerçekten başarılı sonuç verip vermediğini Quad HD ve Full HD Ekran denemesi yapıldıktan sonra görüyor olabileceğiz.

 

Samsung Galaxy S7 Serisine Ekran Çözünürlük Ayarı Geliyor
Samsung Galaxy S7 Serisine Ekran Çözünürlük Ayarı Geliyor

 

Güncelleme İle Farklı Özelliklerde Eklenecek

Samsung Galaxy S serisine 2016 sonu gibi gelecek olan Android 6.0 Güncellemesi sonrasında seriye yeni özelliklerinde ekleneceği gelen haberler arasında.

Galaxy Note 7 serisi ile yaşadığı hayal kırıklığı sonrasında pazardaki Tek Amiral Gemisi olarak S7 ve S7 Edge modelleri kalan Samsung cephesi bu iki modeli daha cazip getirmek için elinden geleni yapıyor.

Bu kapsamda Note 7 serisindeki bazı özellikle S7 ve S7 Edge modellerine entegre etmeye başlayan firmanın Samsung Galaxy S8 modeli pazara çıkana kadar bu seriye gözü gibi bakacağı kesin.

Bu sebeple de yakın dönemde farklı güncellemeler ile farklı özellikle cihazınıza eklenirse çok fazla şaşırmayın derim.

Samsung Galaxy S7 Serisine Ekran Çözünürlük Ayarı Geliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir