Samsung Galaxy S8 Modelinde Hoparlör Sorunu Baş Gösterdi

Amiral Gemileri ile son dönemde ciddi sorunlar yaşayan Samsung firması şimdi de Samsung Galaxy S8 modelinde meydana geldiği iddia edilen Hoparlör Sorunu ile başa çıkmak zorunda kalacak gibi görünüyor.

Teknik Özellikleri ve Samsung firmasının deyimi ile Sınırsız Ekranı ile Amiral Gemisi Tasarımında yeni bir çığır açan Samsung firması Galaxy S8 modelinde ilk olarak Kırmızı Ekran Sorunu yaşamaya başlamış ve hızlı bir yazılımsal güncelleme ile sorun giderilmişti.

Daha sonrasın da ise bazı sıkıntılar yaşansa da genellikle bu sıkıntılar kısıtlı bir çerçevede kaldığı için direkt olarak Kronik Bir Sorun olarak asla değer görmedi. Ancak yaşanan son Hoparlör Sorunu için birçok noktadan şikayetler gelmeye başlamış durumda.

 

Samsung Galaxy S8 Ailesi

 

Sorunun Donanımsal Olduğu İddia Ediliyor

Samsung’un ABD Topluluk Forumunda ilk olarak dillendirilen sorun cihazın video izlerken veya müzik dinlerken hoparlörünün kullanım dışı kaldığı yönünde. Yine gelen iddialara göre hoparlör kısmının 2 cm kadar arkasına baskı uygulandığında cihazdaki ses çıkışı kapanabiliyor. Aynı işlem yeniden yapıldığında ise bu sefer ses çıkışı tekrar aktif hale geliyor.

Sorunla alakalı ilk olarak topluluk sayfasında şikâyetler gelirken daha sonrasında XDA Forumlarında da konuyla alakalı sorun yaşayan kullanıcıların olduğuna dair mesajlar atılmaya başlandı.

Kullanıcıların bu sorun karşısındaki tepkileri genellikle arızanın Hoparlör Kaynaklı olduğu ve cihazların değiştirilmesi gerektiği yönünde. Samsung firması ise yaşanan sorunun büyük ihtimalle Yazılımsal Kaynaklı bir sorun olduğunu kullanıcılara bildirmiş durumda.

Konuyla alakalı olarak bazı kullanıcıların cihazlarını Kapatıp Açtıklarında sorunun düzeldiği bilgisini vermeleri, aynı şekilde bazı kullanıcıların ise Hard Reset atarak sorunu çözmüş olmaları da sorunun Yazılımsal Kaynaklı bir sorun olduğu iddiasını güçlendiriyor.

Samsung Galaxy S8 Modelinde Hoparlör Sorunu Baş Gösterdi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir