Pasaport Kayıt İşlemleriSamsung Galaxy S8 Modelinin Bataryasını LG Üretecek

Samsung Galaxy S8 Modelinin Bataryasını LG Üretecek

Note 7 serisinde yaşanan sorunlar silsilesinden sonra Galaxy S8 modelini riske atmak istemeyen Samsung firması Galaxy S8 serisinin batarya üretimi için LG firması ile görüşmelere başladı.


serisinde yaşanan sorunlar silsilesinden sonra modelini riske atmak istemeyen firması serisinin batarya üretimi için firması ile görüşmelere başladı.

Henüz modelinde yaşanan sorunun temel sebebi bulunamamış olsa da cephesi 2017 yılının başında pazara sürülecek olan serisini riske atmak istemiyor.

Bu sebeple de birçok sektörde birbirleri ile rekabet içinde olduğu, Aynı ülkeden doğup tüm dünyada isim yapmayı başaran firması ile Batarya konusunda bir işbirliği içerisine gitme yolu seçilmiş durumda.

 

Samsung Batarya Üretimi
Batarya Üretimi

 

İlk Bilgiler SamMobile Sitesinden Geldi

Ne Samsung nede kanadından henüz bu konu hakkında bir açıklama gelmedi ancak bilgiler Samsung firmasına yakınlığı ile bilinen ve birçok sızıntısı doğru çıkan SamMobile isimli siteden geldi.

Daha önce serisi için kendi üretimi olan bataryalarda sıkıntı yaşandığını bu sebeple de farklı bir firmanın üretimi olan bataryalara yöneldiğini Samsung cephesi açıklamıştı.

Daha sonrasında ise sorunların devam etmesi Batarya konusunda daha geniş bir bilgi ve birikime sahip farklı bir firmanın desteğine ihtiyaç duyuldu.

 

LG Batarya Üretimi
LG Batarya Üretimi

 

Sektörde Rakip Olsalarda Aynı Ülkenin Firmaları

LG ve Samsung birçok sektörde birbirleri ile kıyasıya bir rekabet içinde olsalar da temelde aynı ülkenin firmaları olmaları sebebiyle de işbirliği yapmaları çok kolay.

Özellikle karşılarında Amerika Birleşik Devletleri merkezli Apple gibi bir firma varken.

Bu sebeple de Samsung cephesinin Batarya Üretimi konusunda LG ile görüşmesi, anlaşması ve tedarik sürecine girmesi pek de zor bir durum değil.

Bu işbirliği ilerleyen dönemde farklı işbirlikleri doğurur mu bilinmez ancak Samsung cephesinin ilk pil üretimleri için LG firması ile sıkı bir çalışma yapmasını gerekeceği aşikar bir durum.

Çünkü beklentiler doğru çıkarsa Şubat – Mart gibi modeli resmi olarak Tüm Dünyada satışa sunulmuş olacak.

  Tizen OS İşletim Sistemli Samsung Redwood ve Samsung Melius Geliyor

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status