Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus CES 2018’de Görücüye Çıkabilir

Normalde Mart ayında gerçekleştirilen MWC Fuarında ürünlerini tanıtan Samsung firması Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus modellerini Ocak 2018’de gerçekleştirilecek olan CES fuarında tanıtacak gibi görünüyor.

2018 yılı için planlamalarını bu yönde yaptığı şeklinde haberlerin basına sızmaya başlaması CES 2018 fuarında Samsung Galaxy S9 ve Samsung Galaxy S9 Plus modellerini göreceğimiz iddialarını güçlendirdi.

Samsung firmasının Mart ayında yapılacak olan MWC 2018 fuarını beklemek yerine Ocak ayında yapılacak olan CES 2018 fuarında cihazlarını tanıtacak olmasının arkasında sebep ise tahminlere göre Apple firması.

Samsung Galaxy S8

İPhone X Modelini Yavaşlatmak Peşinde

Apple firması tarafından 10. Yıla özel olarak pazara sürülen Apple iPhone X modeli pazarda ciddi bir ilgi görmeye başlamış durumda.

Apple firması kademeli olarak satışlara başlarken 2018 Ocak ayında da Tüm Dünya Pazarında bu modelin sorunsuz bir şekilde satılmasını planlıyor.

Samsung firması da tam bu noktada Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus modellerini pazara sürerek hem iPhone X modelinin satışı yavaşlatmayı hem de yeni cihazları ile 2018 senesine hızlı bir başlangıç yapmayı planlıyor.

Samsung Galaxy S9- Konsept Tasarım

Galaxy S9 ve S9 Plus Modelinin Özellikleri de Sızmaya Başladı

Yeni bir kasa tasarımına sahip olması beklenilen ve parmak izi okuyucuyu kamera sırasından aşağı alacağı söylenilen Samsung firması yeni modelinde 6 GB Ram Belleğe de geçiş yapacak.

Kavisli Süper AMOLED ekrana sahip olması beklenilen modelin ekran tasarımı noktasında Galaxy S8 ve S8 Plus modellerinden çok büyük farklar taşıması beklenmiyor.

Note 8 serisinde başladığı Çift Arka Kamera özelliğini S9 ve S9 Plus modellerinde de sunağı neredeyse kesinleşen Samsung firmasının kamera noktasında bazı iyileştirmelerde yapması bekleniyor.

Samsung Galaxy S9 - Örnek Tasarım

Samsung Yeni Modellerinde Beklediği Başarıyı Yakalayamadı

Ülkemizde özellikle Samsung Galaxy S8, S8 Plus ve Note 8 modelleri ciddi anlamda ilgi görmüş olsa da gelen haberlere göre firma özellikle Note 8 modelinde istediği satış adetlerine ulaşamadı.

Note 7 modelinin kısa süre içerisinde ciddi bir satış grafiğine ulaştığı düşünülürse fiyat olarak 1.400 TL daha pahalı şekilde pazara sürülen Note 8 serisi istenilen başarıyı elde edemedi.

Samsung cephesinin bu sebeple de Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus modellerini erkene aldığı ve pazarda ki gücünü tekrar ele geçirmek istediği de gelen haberler arasında.

Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus CES 2018’de Görücüye Çıkabilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir