Samsung Galaxy S9 Serisinde Ekran Kasa Oranı %90 Olacak

Samsung Galaxy S9 - Konsept Tasarım

Samsung Galaxy S8 serisinde %84 oranında bir Ekran Kasa Oranı ile karşımıza çıkan Samsung firması şimdi de Samsung Galaxy S9 serisinde %90’lık bir Ekran Kasa oranına ulaşmayı hedefliyor.

Samsung ile alakalı neredeyse her sızdırdığı bilgi doğru çıkan SamMobile tarafından sızdırılan yeni bilgilere göre Samsung Galaxy S9 ve Samsung Galaxy S9 Plus modellerindeki ekran kasa oranı %89 – %90 oranında olacak.

Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus modellerinde İnfinity Display adı verilen Sonsuz Ekran tasarımına geçen firma bu iki modelde %84 oranında bir Ekran Kasa oranı ile kullanıcı karşısına çıkmıştı.

Samsung Galaxy S9 - Konsept Tasarım

AMOLED Yerine OLED Ekran Kullanılacak

Daha önceki Akılı Telefon modellerinde genellikle AMOLED Ekrandan yana tercihini kullanan Samsung firması Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus modellerinde iPhone X modelinde de kullanılan OLED Ekran Teknolojisine geçiş yapacak.

Tabi ki bir diğer değişiklik ise daha önce kamera yanına konumlandırılmış olan Parmak İzi Okuyucusunun yerinde olacak. Sızan ilk bilgilere göre oldukça fazla eleştiri alan Parmak İzi Okuyucusu yeni modelde Kameranın Altına taşınacak.

Bu sayede hem ulaşmak daha kolay olacak hem de kameranın lensini parmaklama gibi bir sorun ortadan kalkmış olacak.

Gelen bilgilerin Sızıntı Bilgiler olduğunu ve %100 Kesinleşen bilgiler olmadığını tekrardan hatırlatalım. Elbette ki net veriler cihazlar pazara çıkana kadar elimizde olmayacak. Bu sebeple de Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus modellerinin daha farklı teknik özelliklere sahip olma ihtimalini asla es geçmememiz gerekiyor.

Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus Konsept Tasarımlar

Galaxy S9 ve S9 Plus modelleri ile alakalı olarak hazırlanan Konsept Tasarımlara aşağıdaki galeriden erişebilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.