Samsung Galaxy Xcover 2 Modelinin Satışına Başlandı

Samsung tarafından daha önce duyurulan Samsung Galaxy Xcover 2 isimli Suya ve Toza karşı dayanıklı olan yeni model ürünün Global Pazarda satışlarına başlandı.

Finlandiya’da bir perakende satış mağazasının satış listesinde kendisine 329 Euro – 428 Dolar gibi bir fiyattan yer bulmayı başaran Samsung Galaxy Xcover 2 modeli bir anlamda ilk olarak Finlandiya’da satışa sunulmuş olacak gibi görünüyor.

12 mm kalınlık ve 149 gr ağırlık ile pazara sunulacak olan Samsung Galaxy Xcover 2 modelinde Samsung firması 480*800 piksele sahip 4 inçlik bir dokunmatik ekran kullanmış durumda.

Yapısı gereği standart Galaxy serisinden biraz daha farklı bir yapıya sahip olan Samsung Galaxy Xcover 2 modelinde 1 GHz lik Çift Çekirdekli İşlemci, 1 GB Ram ve 4 GB Dahili Hafıza gibi dahili özellikler sunulmuş durumda.

Samsung Galaxy Xcover 2 Modelinin Satışına Başlandı
Samsung Galaxy Xcover 2 Modelinin Satışına Başlandı

Android 4.1.2 Jelly Bean İşletim Sistemi ile pazara sunulacak olan Samsung Galaxy Xcover 2 modelinde 1700 mAh’lik bir batarya ve TouchWiz Nature isimli ara yüz tercih edilmiş.

5 MP’lik bir arka kameraya sahip olan cihazda ayrıca VGA formatlı ön kamerada es geçilmemiş durumda. 720p Video Kaydı imkânı sunan kameranın Led Flaş desteği de unutulmamış.

Henüz global pazarda satışına yeni başlanılan Samsung Galaxy Xcover 2 modelinin Türkiye pazarında satışa çıkıp çıkmayacağı belli değil. Ancak özellikle kırsal kesimlerde önemli bir tercih etmeni olabilecek olan Suya ve Toza Dayanıklılık özelliği ile ülkemizde iyi bir satış rakamına ulaşması beklenebilir gibi görünüyor.

Özellikle Vodafone, Turkcell ve Avea gibi operatörler tarafından Çiftçi Paketleri ile birlikte sözleşmeli olarak Samsung Galaxy Xcover 2 modelinin satışa sunulması beklenebilir bir durum olacaktır.

Cihazın ortalama olarak 1000 TL gibi bir fiyattan ülkemizde satışı yapılacaktır diye tahmin ediyoruz.

 

Samsung Galaxy Xcover 2 Modelinin Satışına Başlandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir