Samsung Gear S3 Akıllı Saat Ailesi İçin Batarya Güncellemesi Geldi

Samsung Gear S3 Akıllı Saat ailesinde son güncelleme sonrasında yaşanan Batarya Sorunu için Samsung firması kullanıcılara bir Batarya Güncellemesi gönderdi.

Geçtiğimiz hafta Avrupa’da bazı ülkelerde yayınlanan güncelleme dün itibari ile de Türkiye’deki kullanıcıların indirebileceği şekilde sisteme yüklendi.

Samsung Gear S3 serisi Akıllı Saat kullanan kullanıcılar Gear Uygulamasını açarak Güncelleme Kontrolü yaparlarsa 20.72 MB büyüklüğünde bir güncellemenin yüklenebilir olduğunu görecekler.

Gear S3 Batarya Güncellemesi

Pil Kullanım Süresi İyileştirildi

Tizen 3.0 Güncellemesi geldikten sonra Gear S3 kullanıcıları batarya sürelerinde ciddi sorunlar yaşadıklarını ve bataryanın kısa sürede tükendiğini belirtmeye başlamışlardı.

Gerek yurtdışı gerekse ülkemizdeki kullanıcıların yaşamaya başladığı bu sorun üzerine Samsung böyle bir sorunun var olduğunu kabul etti ve bu sorunun çözümü için de hızlı bir şekilde adım atmış oldu.

Gelen 20.72 MB büyüklüğündeki güncellemenin sunduğu tek düzenleme Batarya noktasında. Bu sayede de kullanıcıların batarya noktasında yaşadıkları sorunu tamamen çözmeyi amaçlamış durumda firma.

Eğer güncellemeyi yükledikten sonra sorunların halen devam ettiğini düşünüyor iseniz Gear S3 serisine Hard Reset atmanızı öneririz. Muhtemelen Güncelleme ve Hard Reset sonrasında cihazda yaşanan Batarya Sorunu ortadan kalkmış olacaktır.

[stextbox id=’info’]Samsung Gear S3 Akıllı Saat Format Atma & Hard Reset ve Sıfırlama İşlemleri[/stextbox]

Samsung Gear S3 Akıllı Saat Ailesi İçin Batarya Güncellemesi Geldi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir