Samsung Gear VR geliyor

Son aylarda çıkardığı birbirinden güzel akıllı telefonlar, akıllı saatler ve dahasını üreten ve kullanıcılarına teknolojiyi sunan Samsung şimdi yeni bir teknolojiyle geliyor. Eylül ayında gerçekleştirilecek olan IFA 2014 teknoloji fuarında tanıtımı beklenen yeni teknoloji ürünü sanal gerçeklik gözlüğü Samsung’un Galaxy Note 4 ile birlikte çıkaracağı söyleniyor. IFA 2014’te görücüye çıkarması beklenen sanal gerçeklik aygıtı Gear VR’a ait olduğu iddia edilen birkaç görüntü basına sızdı. Görüntüler Samsung’un kullanıcılarına bilim kurgu türünde bir ürün tanıtmayı planladığını gösteriyor. Böylelikle kullanıcılar farklı bir teknolojik ürünle karşı karşıya kalacak.

Fotoğrafları çekip teknoloji dünyasına sızdıran kişinin yüzünü kapattığı görülüyor bu sebeple de üretim hattında çalışan biri olduğu düşünülüyor. Ürüne ait görüntülere baktığımızda tasarımının büyük bir gözlük biçiminde olduğu. Ancak fuarda tanıtılana kadar ürün hakkında tam bir gerçekliğin kazanılmayacağı belli, sadece söylentiler ve kesin olduğu bilinmeden sızan görüntülerden ibaret olacak.

Görüntülere bakıldığında ve söylenenlere göre Occulus Rift benzeri tasarıma sahip aygıtın mavi ve altın sarısı iki rengi görülüyor. Paylaşılan görüntüde 2 ürün görselinin yanı sıra RRA Belgelendirme numarası da görülüyor. Aynı zamanda SM-R320 koduna sahip Gear VR’a dair diğer detaylar ise henüz farklılığa kavuşmadı aynı söylentiler devam ediyor.

Samsung Gear VR
Samsung Gear VR

Samsung Gear VR aynı zamanda Samsung’un diğer firmalarla rekabette olduğunun bir göstergesi. Samsung Sony’nin Project Morpheus ile teknolojik rekabet için geliştirdiği bir aygıt olarak düşünülüyor. Occulus Rift yapımcıları ile birlikte geliştirildiği söylenen Gear VR, OLED ekrana sahip bir sanal gerçeklik gözlüğü. Ürünün Galaxy tablet ve akıllı telefonlarla birlikte çalışacağı ve bu aygıtların sanal gerçeklik yoluyla entegre olan bir model olması bekleniyor.

Samsung Gear VR geliyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir