Samsung Kablosuz Şarj Teknolojisi İçin Çalışmalarını Hızlandırdı

Akıllı Telefon pazarındaki liderliğini korumak için çalışmalarına devam eden Samsung firması bu kapsamda Kablosuz Şarj özelliği için yatırımlarını arttırarak çalışmalarına bir anlamda hız kattı.

Güney Kore sayfası üzerinden resmi olarak bir duyuru yapan firma 2013 senesi içerisinde pazara sunmaya hazırlandığı yeni modellerinin tamamında Kablosuz Şarj özelliğini aktif ederek cihazlarına dâhil etmeyi planlıyor.

Şu aşamada kullanılan Şarj Sistemlerinden %40 daha ince olan ve eski sistemlerden daha az yer kaplayan Kablosuz Şarj sistemleri Samsung Electro-Mechanics imzası ile yavaş yavaş üretilmeye başlandı bile.

Bu sistem sayesinde cihazların şarj için koydukları modüllerin bir iki sene içerisinde kalkarak direkt olarak kablosuz şarj sistemi ile şarj edilmeye başlanmaları pek de sürpriz olmayacaktır.

Samsung Kablosuz Şarj Sistemini Telefonlarına Uygulamaya Hazır
Samsung Kablosuz Şarj Sistemini Telefonlarına Uygulamaya Hazır

Zaman içerisinde birçok firma tarafından tercih edilecek olan bu sistem genel hatları ile MWC 2013 etkinliğinde duyurulması ve bu alanda yatırım yapan firmaların da bu etkinlikte hem bu sistemi kullanan cihazlarını hem de sistemin temel yapılarını paylaşmaları bekleniyor.

Kablosuz Şarj özelliği ile cihazlarımız belli bir seviyede şarj istasyonlarına tutulmak sureti ile şarj edilebilecek. Bu durumda sağda solda dolaşan kablo toplarından bizi kurtarmak için atılmış oldukça iyi bir adım olacak gibi görünüyor.

Samsung Kablosuz Şarj Teknolojisi İçin Çalışmalarını Hızlandırdı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir