Samsung Katlanabilir Ekran Test Edilmeye Başlandı

Samsung Katlanabilir Ekran Test Edilmeye BaşlandıUzunca süredir gündemde olan Katlanabilir Ekran yapısı için çalışmaları hızlandıran firması ilk örnekleri de hazırlamış durumda.

2017 yaz aylarında kullanıcılar tarafından test edilmesi için 3.000 Ünite Katlanabilir Ekran üreten firmanın gelecek olan geri bildirimlere göre bazı düzenlemeler ile süreci artık yavaş yavaş tamamlaması bekleniyor.

Yine gelen bilgiler ışığında üretilecek olan ekranların tek taraflı bir üretim aşamasından geçmeyeceği, çift taraflı bir üretim sürecinden geçeceği belirtiliyor.

 

Samsung Katlanabilir Ekran

 

Çift Katmanlı Ekran Yapısı Kullanılacak

ETNews tarafından yapılan habere göre Katlanabilir Ekran yapısı bu yaz yapılacak olan demelerden sonra son dönemece girmiş olacak.

Çift katmanlı bir ekran yapısı kullanılarak hazırlanan ekranların hem ön hem de arka kısmı kullanılabilir olacak. Bu sayede ekranların kullanım alanları da daha geniş bir hal almış olacak.

Test için hazırlanan panellerin 5 inçlik OLED Ekran yapısında olduğu bilgisi de paylaşılmış durumda. Özel bir menteşe sistemi ile birbirine bağlanan çift katmanlı yapı ilerleyen yıllarda özellikle bilgisayar ekranı olarak sıkça karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

 

Samsung Katlanabilir Ekran Test Edilmeye Başlandı

 

Katlanabilir Ekran Yapısında Hedef 2019

Farklı firmalar bu teknoloji üzerinde çalışmalarına devam ededursun cephesi şimdiden 201 yılını kendisine baz almış durumda.

Yapılan çalışmaların ne yönde ilerleyeceği bilinmese de firma tarafından katlanabilir ekran teknolojisinin cihazlarda görülme yılı olarak 2019 yılı işaret ediliyor.

Bu durumda da biz kullanıcılara 2 yıl içinde , tablet, akıllı saat, giyilebilir teknolojiler ve daha birçok ürün grubunda katlanabilir ekranlara sahip yeni modelleri beklemek kalıyor.

  Samsung Bükülebilir Ekran Teknolojini Ertelediğini Açıkladı
iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Cepseyir Teknoloji Dünyası
Cepseyir Teknoloji Dünyası

Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
Mobil cihazlarınızdan ücretsiz olarak android oyunlar indirebilirsiniz.
En iyi program ve oyun indirme sitesi indirshop
DMCA.com Protection Status