Samsung Katlanabilir Ekran Test Edilmeye Başlandı

Uzunca süredir gündemde olan Katlanabilir Ekran yapısı için çalışmaları hızlandıran Samsung firması ilk örnekleri de hazırlamış durumda.

2017 yaz aylarında kullanıcılar tarafından test edilmesi için 3.000 Ünite Katlanabilir Ekran üreten firmanın gelecek olan geri bildirimlere göre bazı düzenlemeler ile süreci artık yavaş yavaş tamamlaması bekleniyor.

Yine gelen bilgiler ışığında üretilecek olan ekranların tek taraflı bir üretim aşamasından geçmeyeceği, çift taraflı bir üretim sürecinden geçeceği belirtiliyor.

 

Samsung Katlanabilir Ekran

 

Çift Katmanlı Ekran Yapısı Kullanılacak

ETNews tarafından yapılan habere göre Samsung Katlanabilir Ekran yapısı bu yaz yapılacak olan demelerden sonra son dönemece girmiş olacak.

Çift katmanlı bir ekran yapısı kullanılarak hazırlanan ekranların hem ön hem de arka kısmı kullanılabilir olacak. Bu sayede ekranların kullanım alanları da daha geniş bir hal almış olacak.

Test için hazırlanan panellerin 5 inçlik OLED Ekran yapısında olduğu bilgisi de paylaşılmış durumda. Özel bir menteşe sistemi ile birbirine bağlanan çift katmanlı yapı ilerleyen yıllarda özellikle bilgisayar ekranı olarak sıkça karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

 

Samsung Katlanabilir Ekran Test Edilmeye Başlandı

 

Katlanabilir Ekran Yapısında Hedef 2019

Farklı firmalar bu teknoloji üzerinde çalışmalarına devam ededursun Samsung cephesi şimdiden 201 yılını kendisine baz almış durumda.

Yapılan çalışmaların ne yönde ilerleyeceği bilinmese de firma tarafından katlanabilir ekran teknolojisinin cihazlarda görülme yılı olarak 2019 yılı işaret ediliyor.

Bu durumda da biz kullanıcılara 2 yıl içinde akıllı telefon, tablet, akıllı saat, giyilebilir teknolojiler ve daha birçok ürün grubunda katlanabilir ekranlara sahip yeni modelleri beklemek kalıyor.

Samsung Katlanabilir Ekran Test Edilmeye Başlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir