Samsung Kendi Kendine Rakip Olmaya Başladı

Samsung firması peş peşe ürünler ile pazarda yer almaya devam ediyor. Ancak bazı modeller neredeyse aynı özellik ve fiyatları ile birbiri ile rakip olmaya başladı.

Samsung Galaxy S4 Mini modelinin 1199 TL’den satışa çıkması ile Samsung firmasının 1000 TL seviyesindeki model sayısı bir anda artmış oldu.

Bu durum büyük ihtimalle Samsung firmasının bir çeşit pazar stratejisi ama birçok anlamda da gelgitleri olmaya başlayan bir strateji haline gelmeye başladı.

  • 750 TL seviyesinden satışına devam eden Çift Çekirdek ve 1.2 GHz’lik hıza sahip Samsung Galaxy S3 Mini,
  • 950 TL fiyat seviyesinden satışı devam eden 1.2 GHz’lik Dört çekirdek ve çift sim kart özellikli Samsung Galaxy Win,
  • 1199 TL seviyesinden satışına devam eden 1.5 GHz’lik dört çekirdekli Samsung Galaxy S3
  • 1199 TL fiyattan pazara giriş yapan 1.7 GHz’lik çift çekirdekli Samsung Galaxy S4 Mini 
Samsung Kendi Kendine Rakip Olmaya Başladı
Samsung Kendi Kendine Rakip Olmaya Başladı

Samsung son dönemde pazara sunduğu birçok model için aynı sorunu yaşamaya başladı. Tasarımları neredeyse aynı olan, küçük donanımsal değişimler ile birbirlerinden ayrılabilen bu modeller satıcı kadar alıcı için de büyük bir kafa karışmasına sebep oluyor.

Peki, Samsung bu durumdan nasıl bir çıkar sağlıyor olabilir. Pazarda çok fazla modelinin olması elbette ki iyi bir durum ancak müşteride kafa karışıklığına sebep olmakta pek iç açıcı bir durum değil.

Ayrıca birçok model için aksesuar desteği bile sağlamayan firmanın her modele güncelleme vermesi gibi bir durumda şu aşamada oldukça zor görünüyor.

 

Samsung Kendi Kendine Rakip Olmaya Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir