Samsung Model Sayısını Azaltma Kararı Aldı

Samsung Model Sayısını Azaltma Kararı Aldı

Pazara her sene onlarca model sürerek hareketli bir üretim süreci yaşayan Samsung firması yaşanan mali kayıplar sonrasında daha az model ile pazarda olmanın daha iyi olacağını düşünmeye başladı. Samsung firması son dönemdeki düşüşüne devam etmeye devam ediyor. Bu düşüş sonrasında ise bazı radikal kararlar alarak Satış Oranlarını Yükseltme peşindeler.   Üretilen Model Sayısı %30 Azalacak […]


Pazara her sene onlarca model sürerek hareketli bir üretim süreci yaşayan firması yaşanan mali kayıplar sonrasında daha az model ile pazarda olmanın daha iyi olacağını düşünmeye başladı.

firması son dönemdeki düşüşüne devam etmeye devam ediyor. Bu düşüş sonrasında ise bazı radikal kararlar alarak Satış Oranlarını Yükseltme peşindeler.

 

Üretilen Model Sayısı %30 Azalacak

2015 yılından itibaren Mobile, üretim aşamasındaki model sayısını azaltacak. Bu sebeple de yeterli satış rakamlarını göremeyen modeller pazardan kaldırılacak ve devamı üretilmeyecek.

Kalan modellere ise ekleme yapılırken eskisi kadar fazla sayıda model pazara sürülmeyecek. Ara modellerin birçoğu pazardan uzaklaşmış olacak.

 

Rakiplerden Kat Kat Fazla Üretim Yapıyor

Apple, LG, Sony, HTC, General Mobile, ZTE, Huawei, Oppo ve daha birçok üretici yıllık olarak genelde 1-2 Amiral Gemisi üretip, Orta ve Alt Seviyede de 4-5 model ile sezonu tamamlayabiliyor.

Ancak Samsung Mobile tam terci bir süreç içerisine girmiş durumda idi. Senelik 3-4 Amiral Gemisi pazara süren firma Orta ve Alt segmentte ise ayda 2-3 model ile pazarda yoğun bir ürün gamına ulaşmış durumda idi.

Samsung Model Sayısını Azaltma Kararı Aldı
Samsung Model Sayısını Azaltma Kararı Aldı

Servis – Güncelleme – Stok Durumu – Satış Grafiği ve Daha Birçok Sorun

Ne kadar fazla model pazara sürülüyor ise o kadar geniş bir satış ağına, servis ağına, güncelleme ağına ve destek hattına ihtiyaç duyuluyor.

Bu sebeple de maliyetler katlanarak artıyor.

Bunu gören Samsung firması sanırım bu adımı ile daha etkili bir satış ve satış sonrası hizmet alanına geçiş yapabilecek.

Beklentiler bu yönde.

  Samsung 16 MP ISOCELL Destekli Kameralı Akıllı Telefonları Pazara Sürecek

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status