Pasaport Kayıt İşlemleriSamsung Pay Çok Yakında Kullanıma Açılacak

Samsung Pay Çok Yakında Kullanıma Açılacak

Samsung Pay Çok Yakında Kullanıma Açılacak Kredi kartlarıyla ödeme teknoloji gittikçe ilerlemekte. Kredi kartı ödemelerine ek olarak mobil ödeme sistemleri de gün geçtikçe kendilerini geliştiriyor. Daha önce operatörler üzerinden yapılan mobil ödeme sisteminde bağlı olunan operatöre ait fatura veya bakiyeler kullanılarak ödeme yapılabilmekteydi. Apple firmasının açıkladığı yeni sistem ile Apple mobil cihazlara kredi kartlarını tanıtıp, mobil cihaz üzerinden de […]


Pay Çok Yakında Kullanıma Açılacak

Kredi kartlarıyla ödeme teknoloji gittikçe ilerlemekte. Kredi kartı ödemelerine ek olarak mobil ödeme sistemleri de gün geçtikçe kendilerini geliştiriyor. Daha önce operatörler üzerinden yapılan mobil ödeme sisteminde bağlı olunan operatöre ait fatura veya bakiyeler kullanılarak ödeme yapılabilmekteydi. Apple firmasının açıkladığı yeni sistem ile Apple mobil cihazlara kredi kartlarını tanıtıp, mobil cihaz üzerinden de ödeme yapılabilecek. Dünyada büyük yankı uyandıran bu sistemi çok yakında firması da aktif edecek.

Uzun süredir bu sistem için çalışmalar yapan firması “ Pay’i” kullanıcılarına duyurdu. Mastercard ve Visa Card ile anlaşma yapan firma sistem üzerinde çalışıyor. ’dan yapılan açıklamaya göre bu sistemin şuanda kullanılabileceği 30 milyonu aşkın mağaza olduğu ifade edildi. Uygulamadan faydalanabilmek için yapılması gereken ise sadece telefonunuza kredi kartınızı tanıtmak ve ardından mağazalarda telefonunuzu kullanarak ödeme yapabileceksiniz. Bu işlem ’un yeni nesil cihazları S6 ve S6 Edge’ye entegre edilmiş parmak izi sensörü sayesinde de onaylanabilecek.

  Samsung Projektör Özellikli Galaxy Beam Modelini Tanıttı

Samsung çok yakında kullanıma açacağı Samsung Pay sistemini öncelikle Amerika Birleşik Devletleri ve Kore’de kullanıma sunacağını açıkladı. Sistem gerekli kontrollerden sonra da Avrupa’ya ardından ülkemize de gelebileceği konuşuluyor. Uzun bir süredir mobil ödeme sistemi üzerine çalışmalar yapan firma yakın zamanda bu hedeflerini gerçekleştirmek için LoopPay isimli mobil ödeme şirketini de satın almıştı. Samsung Pay’in çıkma tarihi ile ilgili henüz net bir bilgi yok.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status