Samsung Sanal Gerçeklik Gözlüğü

Yeni çıkan telefon, tablet ve birçok teknolojik ürünün yanı sıra 2014 yılının en çok dikkat çeken teknolojilerinden biride sanal gerçeklik cihazlarıdır. Sanal gerçeklik teknolojisinin öncülüğünü yapan Oculus Rift’in çok fazla dikkat çekmesinin ardından Sony ve Samsung gibi dünyanın önde gelen teknoloji şirketleri de kendi sanal gerçeklik cihazlarını üretmek için harekete geçtiler. Sony firması teknolojiye ayak uydurarak geliştirdiği sanal gerçeklik cihazını resmi olarak tanıtmıştı ancak Samsung’tan bugüne kadar resmi bir açıklama gelmemişti. Geçtiğimiz günlerde Samsung’un sanal gerçeklik cihazı ile ilgili atılımlarda olduğuna dair söylentiler çıktı ve çeşitli görüntüler teknoloji dünyasına sızdırıldı.

Çıkan söylentilere göre cihazın adı Moonlight olacak. Söylentilere bakılırsa Samsung için ürettiği telefon, tablet ve diğer ürettiği ürünler yetmiyor böylece sanal gerçeklik gözlüğü geliştirmeye de adım atmış görünüyor. Oculus Rift bu işin öncüsü ve bu projeyi şuan Facebook satın almış durumda. Ayrıca Sony’nin Project Morpheus adlı sanal gerçeklik projesi bulunuyor. Herkes bu teknoloji üzerinde çalışırken muhtemelen Microsoft firması da kendi sanal gerçeklik cihazı üzerinde çalışıyor. Tüm bunlara baktığımızda ise Oculus Rift’in daha fazla kullanılabilir olacağı düşünülüyor, Sony ile Microsoft’un sanal gerçeklik cihazlarının ise kendi konsollarına özel olacağı düşünülüyor. Samsung’ta kendi geliştireceği bu sanal gerçeklik cihazını devi olduğu mobil sektöründe kullanmak istiyor.

Samsung Sanal Gerçeklik Gözlüğü
Samsung Sanal Gerçeklik Gözlüğü

Samsung’un sızan resimlerine bakacak olursak cihaz bir aparatla telefon veya tablete takılacağa benziyor. Ancak burada ki en büyük sorun her telefon ve tabletin boyutlarının ve ağırlıklarının farklılık göstermesi. Samsung bunları da düşünmüş olacak ki bu teknolojiye adım atmış. Bu yüzden Samsung bu sanal gerçeklik cihazını sadece kendi ürünleri için kullanılmasını sağlayacak gibi görünüyor. Ayrıca söylentilere göre bu cihaz önümüzdeki ay Samsung Galaxy Note 4 ile aynı anda tanıtılacak. Teknoloji haberlerini takip ederek bu cihaz hakkında çıkan haberleri kaçırmayın.

Samsung Sanal Gerçeklik Gözlüğü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir