Samsung Şimdi de Akıllı ve Elektrikli Araba Sektörüne El Attı

Teknoloji ile alakalı hemen hemen her yerden karşımıza çıkan Samsung firması şimdi de Elektrikli Araba Projesi ile gündeme gelmiş durumda.

Akıllı Teleon, Akıllı Saat, Akıllık Bileklik, Televizyon, Beyaz Eşya, Klima gibi birçok alanda ürünleri ile pazarda neredeyse, gebze evden eve nakliyattüm ev ihtiyaçlarını karşılayan Samsung firmasından yeni yeni gelişen Elektrikli Otomobil Sektörüne hızlı bir giriş yaşanacak gibi görünüyor.

Apple ve Google gibi iki önemli rakip firmanın Elektrikli Araba ve tabi ki Sanal Sürücülü Araba projeleri üzerinde kafa yorması sürecinde Samsung firması da boş durmadı.

 

BYD otomobil
BYD otomobil

 

Çinli Araba Üreticisi BYD’yi Satın Aldı

İsmi biraz yabancı gelebilir ancak Çin’in önemli Elektrikli Araba Üreticileri arasında yer alan bir firma BYD firması.

Bu sebeple de aslında bu satın alma süreci ciddi anlamda önemli bir gündem konusu.

Samsung firması bu satın alma ile aslında rakiplerine “Bende Varım” demiş oldu. Bunun da ötesinde farklı işbirlikleri yerine direkt olarak Kendi Araba Markası ile pazara çıkma düşüncesini de göstermiş oldu.

Apple ve Google firmaları bu alandaki çalışmalarını genellikle Audi, BMW, Mercedes gibi pazarın üst seri firmaları ile yürütedursun, Tesla kendi aracını pazara sürerek rakiplerini bir adım geride bırakmıştı.

Şimdi de Samsung firması BYD ile pazara hızlı bir giriş yapabilir.

Kendi İşletim Sistemi Tizen OS ile Akıllı Araba – Akıllı Telefon – Akıllı Saat konseptlerini bir araya getirmeye hazırlanan Samsung firması pazarın ciddi oyuncularından birisi olacak gibi görünüyor.

 

Sizce Samsung firmasının Akıllı Elektrikli Otomobil Sektörüne girmesi ne denli doğru bir karar?

Yorumlarınızı bekliyoruz….

Samsung Şimdi de Akıllı ve Elektrikli Araba Sektörüne El Attı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir