Samsung, Sony ve HTC Android 4.3 Güncellemesi Alacak Modelleri Belirlemeye Çalışıyor

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Google tarafından Android 4.3 İşletim Sistemi duyuruldu. Şimdi ise gözler Samsung, Sony, HTC ve LG gibi büyük firmalara Güncelleme Tarihleri konusunda çevrilmiş durumda.

Firmaların özellikle pazara 2013 senesinde sürdükleri modellere ilk olarak güncelleme çıkarmaları bekleniyor. Zaten Samsung ve HTC üst düzey modellerine ek olarak birde Google Edition serisi üzerinde çalışma yapmıştı.

İşte Markaların 2013 senesinde Android 4.3 Jelly Bean Güncelleme desteği vereceği modelleri.

 

HTC Cephesinde Android 4.3 Jelly Bean Güncellemesi

HTC firması 2013 senesinde pazara sunduğu HTC One ve HTC One Mini modellerini ilk olarak Android 4.3 Jelly Bean ile buluşturacak gibi görünüyor.

Tam olarak bir tarihin belli olmadığı güncelleme için “Yakında” ibaresi kullanılırken, şirketin üst düzey yöneticilerinden Jeff Gordon “Güncellemenin oluşturacağımız planlamaya uygunluğu noktasında Android 4.3’ü gözden geçiriyoruz” şeklinde bir değerlendirme yaptı.

HTC One X, HTC One X+, HTC ButterFly gibi birçok alt modele ise birkaç hafta içerisinde bir güncelleme takvimi çıkarılacak gibi görünüyor.

Samsung, Sony ve HTC Android 4.3 Güncellemesi Alacak Modelleri Belirlemeye Çalışıyor
Samsung, Sony ve HTC Android 4.3 Güncellemesi Alacak Modelleri Belirlemeye Çalışıyor

Samsung Cephesinde Android 4.3 Jelly Bean Güncellemesi

Daha önce Samsung Galaxy S3 ve Samsung Galaxy Note 2 modellerinin Android 4.2.2 Jelly Bean Güncellemesi almadan direkt olarak Android 4.3 Jelly Bean Güncellemesi alacaklarını duyurmuştuk.

Bu durum bu modeller için geçerli konumda. Ama ne zaman ve hangi şartlarda güncelleme alacaklar henüz netleşmedi.

Onun dışında Samsung Galaxy S4 ve Samsung Galaxy S4 Active gibi üst düzey modellerinde birkaç hafta içerisinde Android 4.3 Jelly Bean sürümü ile tanışması bekleniyor.

Pazara oldukça fazla model süren Samsung firmasının hangi modellere güncelleme vereceği, hangi modelleri es geçeceği hakkındaki tam liste birkaç hafta içerisinde belli olacaktır diye düşünüyoruz.

 

Sony Cephesinde Android 4.3 Jelly Bean Güncellemesi

Android 4.3 Güncellemesinde belki de elini en hızlı tutan firma Sony firması oldu. Site üzerinden Android 4.3 Güncellemesi gelecek olan ilk modelleri duyuran firma tarih konusunda ise bir bilgi vermedi.

Japon üretici

 • Xperia Z,
 • Xperia ZL,
 • Xperia ZR,
 • Xperia Tablet Z,
 • Xperia SP
 • Xperia Z Ultra

 

modellerinin Android 4.3’e yükseltileceğini teyit ederken, halihazırda Android 4.1 Jelly Bean ile çalışan 2012 yılı Xperia cihazlarının bir kısmı ise direkt olarak Android 4.3’e kavuşacak.

 

Google Edition Serisi İçin Android 4.3 Güncellemesi

HTC One Google Edition ve Samsung Galaxy S4 Google Edition serileri birkaç gün içerisinde güncelleme alacak gibi görünüyor.

Nexus serisi ile aynı şekilde Saf Android ile gelen bu iki model birkaç gün içerisinde üreticilerin de onayı ile güncelleme almaya başlayacaktır.

Google tarafından pazara sürülen Nexus 4, Nexus 7 ve Nexus 10 gibi modeller ise Android 4.3 Jelly Bean Güncellemesi almaya başladılar.

Samsung, Sony ve HTC Android 4.3 Güncellemesi Alacak Modelleri Belirlemeye Çalışıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

 1. 3 Aralık 2013, 15:59

  estağfirullah ya internete koymamışlar,asus,samsung,sony,acer gibi ürenleri bak gerisi faso fiso

  Cevapla