Samsung Tizen OS İşletim Sistemli İlk Model Bilgisi Sızdırıldı

Samsung Tizen OS İşletim Sistemli İlk Model Bilgisi Sızdırıldı

Uzunca bir süredir pazara çıkması beklenilen Yeni İşletim Sistemi Tizen OS için ilk cihaz sızıntısı geldi. Samsung markası ile pazara çıkacak olan Tizen OS’lu ilk cihaz ile alakalı birkaç bilgi verelim dilerseniz. Öncelikle gelen bilgiler sızıntı bilgiler. Yani %100 doğru olma ihtimali yok. Ancak sızıntıyı yapan kaynak Evleaks olunca doğru olma ihtimali de artıyor ister […]


Uzunca bir süredir pazara çıkması beklenilen Yeni İşletim Sistemi için ilk cihaz sızıntısı geldi. markası ile pazara çıkacak olan ’lu ilk cihaz ile alakalı birkaç bilgi verelim dilerseniz.

Öncelikle gelen bilgiler sızıntı bilgiler. Yani %100 doğru olma ihtimali yok. Ancak sızıntıyı yapan kaynak Evleaks olunca doğru olma ihtimali de artıyor ister istemez.

Öncelikle pazara çıkması beklenilen İşletim Sistemli ilk modelin üst bir ürün olacağı daha önce belli olmuştu. Bu noktada herkesin beklentisi modelinde idi ama Android İşletim Sistemi ile pazara çıktı. Şimdi ise gözler Samsung serisinde.

  Samsung Galaxy S3 Modelinin En Üst Sürümünü Kore'de Satacak

Sızdırılan görselde bulunan kalem boşluğu ve bazı küçük detaylar ilk Tizen OS’lu cihazın olma ihtimalini ortaya çıkarıyor. Ancak bu ihtimal ne yazık ki, doğrulanabilir bir durumda değil. Onu zaman gösterecek.

Samsung Tizen OS İşletim Sistemli İlk Modeli Sızdırıldı
Samsung Tizen OS İşletim Sistemli İlk Modeli Sızdırıldı

Yazımızda bulunan resimden de görüleceği üzere ile gelmesi planlanan yeni modelde tasarım değişikliğine gidilmiş durumda. Bir anlamda MeeGo İşletim Sistemini kullanan Nokia N9 serisi ile bir benzerlik var. Zaten MeeGo İşletim Sistemi Tizen OS İşletim Sisteminin de temelleri demek.

Plastik Kasa yapısında da değişime gitmesi beklenilen Samsung firmasının yeni işletim sistemi ile pazardaki Android ve İOS İşletim Sistemlerinin arasından sıyrılmayı ve daha az ödeme yaparak daha fazla kazanmayı arzuladığı bir gerçek.

  Xiaomi Yeni Modellerinde Samsung AMOLED Ekran Kullanacak

Özellikle Android İşletim Sisteminin hantal yapısı ve kaynakları çok fazla sömürmesi ile sıkıntılar yaşayan Samsung firmasının pazara daha stabil ve çalışma yönünden başarılı bir işletim sistemi ile çıkması ve daha az donanımsal özellik ile daha fazla performans almaya başlaması bekleniyor.

Elbette ki bu durumun olması ile de daha ucuza daha iyi cihazlar pazara çıkmış olacak.

Bakalım İlk Tizen OS’lu cihaz hangi model olacak ve pazara nasıl bir giriş yapacak.

 


Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status