Samsung Tizen OS İşletim Sistemli İlk Model Bilgisi Sızdırıldı

Uzunca bir süredir pazara çıkması beklenilen Yeni İşletim Sistemi Tizen OS için ilk cihaz sızıntısı geldi. Samsung markası ile pazara çıkacak olan Tizen OS’lu ilk cihaz ile alakalı birkaç bilgi verelim dilerseniz.

Öncelikle gelen bilgiler sızıntı bilgiler. Yani %100 doğru olma ihtimali yok. Ancak sızıntıyı yapan kaynak Evleaks olunca doğru olma ihtimali de artıyor ister istemez.

Öncelikle pazara çıkması beklenilen Samsung Tizen OS İşletim Sistemli ilk modelin üst bir ürün olacağı daha önce belli olmuştu. Bu noktada herkesin beklentisi Samsung Galaxy S4 modelinde idi ama Galaxy S4 Android İşletim Sistemi ile pazara çıktı. Şimdi ise gözler Samsung Galaxy Note 3 serisinde.

Sızdırılan görselde bulunan kalem boşluğu ve bazı küçük detaylar ilk Tizen OS’lu cihazın Galaxy Note 3 olma ihtimalini ortaya çıkarıyor. Ancak bu ihtimal ne yazık ki, doğrulanabilir bir durumda değil. Onu zaman gösterecek.

Samsung Tizen OS İşletim Sistemli İlk Modeli Sızdırıldı
Samsung Tizen OS İşletim Sistemli İlk Modeli Sızdırıldı

Yazımızda bulunan resimden de görüleceği üzere Tizen İşletim Sistemi ile gelmesi planlanan yeni modelde tasarım değişikliğine gidilmiş durumda. Bir anlamda MeeGo İşletim Sistemini kullanan Nokia N9 serisi ile bir benzerlik var. Zaten MeeGo İşletim Sistemi Tizen OS İşletim Sisteminin de temelleri demek.

Plastik Kasa yapısında da değişime gitmesi beklenilen Samsung firmasının yeni işletim sistemi ile pazardaki Android ve İOS İşletim Sistemlerinin arasından sıyrılmayı ve daha az ödeme yaparak daha fazla kazanmayı arzuladığı bir gerçek.

Özellikle Android İşletim Sisteminin hantal yapısı ve kaynakları çok fazla sömürmesi ile sıkıntılar yaşayan Samsung firmasının pazara daha stabil ve çalışma yönünden başarılı bir işletim sistemi ile çıkması ve daha az donanımsal özellik ile daha fazla performans almaya başlaması bekleniyor.

Elbette ki bu durumun olması ile de daha ucuza daha iyi cihazlar pazara çıkmış olacak.

Bakalım İlk Tizen OS’lu cihaz hangi model olacak ve pazara nasıl bir giriş yapacak.

 

Samsung Tizen OS İşletim Sistemli İlk Model Bilgisi Sızdırıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir