Samsung Türkiye’den Galaxy Note 8, Bixby ve Samsung Pay Açıklaması

Samsung Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen tarafından Samsung Galaxy Note 8 modelinin Türkiye Satış tarihi, Bixby Uygulamasının Türkçe Dil Desteğine kavuşacağı tarihi ve Samsung Pay Uygulamasının Türkiye’de aktife geçeceği tarihi açıklandı.

Haber Türk tarafından gerçekleştirilen bir canlı yayına katılan Tansu Yeğen yaptığı açıklamalar ile Samsung’un yakın dönemde karşımıza çıkacağı kesin olan modelleri ile alakalı bazı tarihsel bilgiler verdi.

Samsung Galaxy Note 8, Samsung Bixby ve Samsung Pay üzerine yoğunlaşan soru cevaplardan derlediğimiz bazı bilgileri sizlerle paylaşıyor olacağız.

 

Samsung Galaxy Note 8

 

Samsung Galaxy Note 8’in Türkiye Satışı Eylül’ün 2. Haftası

23 Ağustos 2017 tarihinde resmi olarak lansmanı yapılacak olan Samsung Galaxy Note 8 modeli Eylül ayının 2. Haftasında Türkiye’de resmi olarak satışa sunulacak gibi görünüyor.

Geçtiğimiz sene biraz daha ürünleri erken pazara sunan Samsung firmasının Eylül başında ürünleri tüketicilere göndermeye başlamasını beklemek yanlış olmayacaktır.

Ürünün fiyatı ve Samsung Galaxy Note 7 satın alan kullanıcılara yapılacak olan Ek İndirimler konusunda ise ne yazık ki henüz net bir bilgi yok.

 

Samsung Bixby

 

Bixby Türkçe Dil Desteğine Kavuşacak

Samsung Galaxy S8 ve S8+ ile hayatımıza giren Sanal Asistan Samsung Bixby henüz Türkçe Dil Desteğine sahip değil.

Yapılan açıklamalara göre Samsung Türkiye dil desteği konusundaki çalışmalara devam ediyor ve 2018 yılı içerisinde Bixby Uygulaması Türkçe Dil Desteğine kavuşmuş olacak.

Ancak hangi ayda bu özelliğin cihazlara yükleneceği bilgisi henüz netleşmemiş durumda.

 

Samsung Pay

 

Samsung Pay İçin Takvimler 2018 Yılını Gösteriyor

Daha önceki açıklamalarda 2017 yılı sonuna kadar aktif hale geleceği bilgisi verilen Samsung Pay sisteminin ülkemizde 2018 yılının ilk çeyreğinde hayata geçmesi bekleniyor.

Mevzuattaki bazı sorunlar sebebiyle Samsung Pay Mobil Ödeme Sistemi ile alakalı tam olarak istedikleri noktaya ulaşamayan Samsung Türkiye ekibi sorunun çözümü ile 2018 yılında Samsung Pay özelliğini aktif edecekler Türkiye’de.

 

Samsung Galaxy Note 8 Modeli

 

Samsung Note Serisindeki Algıyı Kırmak İstiyor

Geçtiğimiz sene Samsung Galaxy Note 7 modeli ile oldukça başarılı bir ivme yakalayan ancak sonrasında yaşanan batarya sorunu ile hem manevi hem de maddi zarar gören Samsung cephesi bu sene emin adımlarla yola çıkmanın peşinde.

Bu sebeple de Samsung Galaxy Note 8 modeli ile birlikte Kablosuz Kulaklık ve Masa Üstü Standını hediye edeceği yönünde bazı bilgiler sızmaya başladı.

Bir anlamda bir İş Telefonu olan ve S-Pen ile kullanıcılardan ciddi bir talep görmesi beklenilen Note 8 modeli ile verilecek bu iki hediyenin satışları yukarı yönde tetiklemesi de oldukça mümkün.

Tabi ki bu noktada son karar Samsung Global tarafından verilecek ve Samsung Türkiye tarafından da uygulanmaya başlanacak.

Samsung Türkiye’den Galaxy Note 8, Bixby ve Samsung Pay Açıklaması

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.