Samsung ve Apple Arasındaki İş İlişkisi Sona Yaklaşıyor

Apple firması ile devamlı Patent sorunları nedeniyle karşı karşıya kalan ve birkaç ay önce yüklü miktarda bir ceza ödemek durumunda kalan Samsung firması Apple ile olan anlaşmalarını bitirme kararı aldı.

Daha önce LCD panel, İşlemci, Ram ve Nand bileşenleri sattığı Apple firması ile kademeli olarak bir ayrılık rüzgârı içerisine giren Samsung firması son dönemde firmaya sadece LCD Panel satışı yapıyordu.

Ekran tedarik işlemleri için LG ve Sharp ile anlaşan ve iPhone 5 modelinde genellikle bu iki firmadan aldığı ekranlar ile üretim yapan Apple firması daha önce de kendi işlemcisini üretmeye başlamasından dolayı Samsung ile bir anlaşmayı sona erdirmişti.

 

Apple ve Samsung
Apple ve Samsung

Yakın dönemde Samsung & Apple firmaları arasında hiçbir resmi satış anlaşmasının kalmaması ve aralarındaki bağın birbirlerine açtıkları Patent Davaları olması oldukça muhtemel bir durum.

Bununla beraber pazara yeni çıkacak olan ürünler ile Samsung firmasının Apple ile olan anlaşmasını fes etmesinden dolayı bir zararı olmayacak gibi görünüyor. Çünkü yakın dönemde pazara çıkması planlanan Nexus 10 Tablet PC ile birlikte Amazon firmasının da satış adedini arttırmasına bağlı olarak sipariş adedini arttırması bekleniyor.

Samsung ve Apple Arasındaki İş İlişkisi Sona Yaklaşıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir