Samsung Yeni Modellerinde Alüminyum Kasaya Geçiş Yapabilir

Samsung firması 2014 senesinde pazara süreceği Akıllı Telefon Modelleri için Design 3.0 adı verilen Alüminyum Kasa üzerinde çalışmalarına devam ediyor.

Özellikle HTC ONE serisinin pazarda oldukça başarılı olması ve bu başarıda büyük payın ele oturan ve sağlamlık hissi uyandıran kasa yapısında olması Samsung tarafından da yeni bir çalışmanın başlamasına sebep oldu.

2014 senesinden itibaren kasada tatsız bir duruşa sebep olan Polikarbonat Malzemenin yerini Magnezyum, Metal ve Alüminyum gibi metal alaşımlı kasaların alacağı, bu kapsamda hazırlanacak ilk kasa ailesinin de Samsung Galaxy S5 modelinde kullanılacağı bilgisi sızmış durumda.

Samsung Yeni Modellerinde Alüminyum Kasaya Geçiş Yapabilir
Samsung Yeni Modellerinde Alüminyum Kasaya Geçiş Yapabilir

Özellikle 2.000 TL gibi fiyatlardan ülkemizde satılan Samsung Galaxy S4 ve yakında pazara çıkması beklenilen Samsung Galaxy Note 3 gibi modellerde kullanılan kasa hızlı bir üretim sürecine sahip olduğu için Samsung firması bu kapak türünü tercih ediyor.

Bu sayede özellikle HTC One modelinin pazara çıktıktan sonra yaşadığı Kasa Üretimi problemi ile karşılaşmamış oluyor. Ancak yapısı gereği elde sağlamlık hissi uyandırmayan bu kasa ailesinin özellikle Batarya Kapağı her an kırılacakmış gibi duruyor.

Samsung Design 3.0 anlayışı ile gelmesi beklenilen daha sağlam kasa serisi için Samsung Mühendisleri oldukça hızlı bir çalışma temposuna girmiş gibi görünüyorlar. Bu noktada da gelecek sene ilk etapta Üst Düzey modellerin yani Galaxy S5 ve Note 4 Modelinin Alüminyum Kasa ile pazara çıkması sürpriz olmayacaktır.

 

Samsung Yeni Modellerinde Alüminyum Kasaya Geçiş Yapabilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir