Pasaport Kayıt İşlemleriSamsung’dan 18.6 Milyar $ lık dev yatırım!

Samsung’dan 18.6 Milyar $ lık dev yatırım!

Samsung Electronics’ten yapılan açıklamaya göre öncelikle hafıza çipleri, işlemciler ve gelecek nesil akıllı telefon ekranları için tam 18.6 milyar dolarlık yatırım yapılması planlanıyor. Müthiş bir hızda giden teknoloji savaşlarında gelen haberlerin ve yapılan açıklamaların ardı arkası kesilmiyor. Teknoloji devleri elde ettikleri karın önemli bir kısmını geleceğe yatırım düşüncesiyle yeni teknolojileri geliştirmek ve bulmak amacıyla harcıyorlar. […]


Electronics’ten yapılan açıklamaya göre öncelikle hafıza çipleri, işlemciler ve gelecek nesil akıllı telefon ekranları için tam 18.6 milyar dolarlık yatırım yapılması planlanıyor.

Müthiş bir hızda giden teknoloji savaşlarında gelen haberlerin ve yapılan açıklamaların ardı arkası kesilmiyor. Teknoloji devleri elde ettikleri karın önemli bir kısmını geleceğe yatırım düşüncesiyle yeni teknolojileri geliştirmek ve bulmak amacıyla harcıyorlar. Son zamanlarda ABD merkezli IBM yeni nesil işlemciler için en çok yatırım yapan şirketlerden biri. Yaptıkları 7 nm’lik işlemciyle adından oldukça söz ettiren ve işlemci üretiminde yeni bir devre geçilmesini sağlayan IBM’in çalışmaları bu sahanın ne kadar önemsendiğinin en büyük örneği.

Hafıza çipi pazarının büyük çoğunluğunu elinde tutan ’un her yıl bu alan milyarlarca dolar yatırdığı biliniyor. En son yapılan açıklamayla ise bu alandaki liderliklerini iyice pekiştirmek istedikleri anlaşılıyor. Öyle ki hafıza çiplerine ve işlemcilere tam 18.6 Milyar dolarlık bir yatırım yapmaya hazırlanıyor. Yapılacak bu yatırımla birlikte ’un 500 bin kişiye de iş imkanı oluşturması bekleniyor.

  CES 2013 Fuarında Samsung 5.5 inçlik YOUM Esnek Ekranı Tanıtacak

Güney Kore Cumhurbaşkanı Moon Jae-in’in ısrarlı çağrıları sonucu atıldığı düşünülen bu adımın hem Güney Kore halkı ve ekonomisi hem de ’un karlılığı açısından oldukça olumlu bir gelişme olduğu söylenebilir. Moon Jae büyük firmaların istihdam yaratmak için büyük yatırımlar yapmaları için defalarca istekte bulunmuştu


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status