Samsung’dan Biometrik Mobil Ödeme Sistemi

Güvenli Mobil Ödeme konusunda Apple ile birlikte büyük bir rekabete giren Samsung firması Biometrik Ödeme Sistemi ile pazardaki rekabete dahil olma düşüncesinde.

Samsung SDS ve Samsung Group‘un IT departmanı geçtiğimiz gün itibariyle yeni bir sistemin duyurusunu yaptı.

Basit bir parmak izi tarama temeline dayalı mobil ödeme sistemi ile çok şaşırtacağı iddia edilen Samsung ilk olarak Güney Kore’de servisi beğeniye sunacak. Dünya genelindeki kullanım ise ilerleyen tarihlerde mümkün hale gelecek.

Sistemin Samsung Pay ile entegre bir şekilde çalışıp, çalışmayacağı belirtilmezken, karşımızda tam anlamıyla bağımsız bir hizmet olabileceği de söyleniyor.

 

Güney Kore medyasına göre Samsung’un biometrik sistemi dünyanın FIDO sertifikası (Fast IDentity Online)‘a sahip ikinci ismi olacak.

Samsung'dan Biometrik Mobil Ödeme Sistemi
Samsung’dan Biometrik Mobil Ödeme Sistemi

 

Fast IDentity Online, biometrik onay sistemleri için uluslararası şirketlerin oluşturduğu bir koalisyon olarak da biliniyor. Bu isimler arasında Microsoft, Qualcomm, Google ve PayPal gibi örnekler yer almakta.

Söylenene göre şirket bu yeni hizmetiyle birlikte şifre anlayışını değiştirecek, akıllı telefonların yanı sıra, akıllı ev, otomobil ve Nesnelerin İnterneti bazlı cihazlara destek verecek. Daha önce sızmış olan birkaç Samsung patenti, markanın iris tarama mantığıyla çalışan güvenlik sistemi üzerine yoğunlaştığını ortaya çıkartmıştı.

Samsung'dan Biometrik Mobil Ödeme Sistemi
Samsung’dan Biometrik Mobil Ödeme Sistemi

Kaynak: http://shiftdelete.net/samsung-biometrik-mobil-odeme-yolda-59900

Samsung’dan Biometrik Mobil Ödeme Sistemi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir