Samsung’un yeni sanal gerçeklik projesinin detayları!

Mobil Dünya Kongresi’nden beri konuşulmaya devam edilen, Samsung’un yeni VR projesi olan yeni sanal gerçeklik gözlüğünün detayları sızdırıldı!

 

Bu yeni sanal gerçeklik gözlüğünün en önemli özelliği akıllı telefon olmadan da çalışabiliyor olması!

Samsung firması, çok yatırımlar yaptığı sanal gerçeklik teknolojisi pazarında Samsung Gear VR ile bir süredir kullanıcılarına bu deneyimi sunuyordu. Fakat yeni bir Samsung projesi olan ve detayları sızdırılan bu yeni gözlük ile beraber, eski sanal gerçeklik deneyimleri çok basit kalacak.

Bu gözlük projesi ilk olarak Mobil Dünya Kongresi sırasında konuşuldu ve Exynos 9 işlemcisinden güç alacağı düşünülüyordu. Tahminler doğru çıktı. Exynos VR III adı ile yeni sanal gerçeklik gözlüğü gücünü 10nm 6 çekirdekli Exynos 9 serisi işlemciden alacak. Bunun yanında grafik işlemcisi Mali-G71 olduğundan WQHD+ veya 4K görüntü kalitesiyle bile karşımıza gelebilir!

Bu gözlüğün, şuan için sadece bir prototip olduğunu belirtmekte fayda var. Sanal gerçeklik teknolojisinde büyük gelişmelere neden olacak olan bu gözlüğün geliştirilmesi ve ardından satışa sunulması için Samsung şirketinin büyük bir zamana ihtiyacı varmış gibi gözüküyor. Çünkü bu gözlük tahmin edildiği gibi göz hareketlerini takip etme özelliğine sahip olacağı bekleniliyordu ama şirket bu özelliğin yanında el hareketlerini takip etmesi ve yüz ifadelerini tanımlayarak bu yönden de ilerleyebilmesini sağlamak için çalışmalar yaptığını söylüyor.

Merakla bekleyen bir çok insan olduğunu biliyoruz fakat bu yeni sanal gerçeklik gözlüğünün satışa sunulması için daha çok zaman varmış gibi gözüküyor, hatta Samsung firması daha herhangi bir fotoğraf bile yayınlamadı.

Samsung’un yeni sanal gerçeklik projesinin detayları!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir