Sanatçı Birlikleri ile Youtube Arasındaki Telif Sıkıntısı Avrupa Birliğine Şikayet Edildi

Sanatçı Birlikleri ile Youtube Arasındaki Telif Sıkıntısı Avrupa Birliğine Şikayet Edildi

Aralarında Lady Gaga’dan Maroon 5 grubuna kadar binlerce sanatçının imzaladığı bir dilekçe Avrupa Birliğine iletildi. Dilekçenin muhatabı ise Telif hakkı sebebiyle sık sık gündeme gelen Youtube başta olmak üzere diğer yayın siteleri. Her ne kadar çeşitli önlemler ile Youtube cephesi sanatçıların Telif Haklarını korumaya çalışsa da kullanıcılar çalının etrafından dolaşmayı her zaman başarabiliyorlar. Bu durumda ise […]


Aralarında Lady Gaga’dan Maroon 5 grubuna kadar binlerce sanatçının imzaladığı bir dilekçe Avrupa Birliğine iletildi. Dilekçenin muhatabı ise Telif hakkı sebebiyle sık sık gündeme gelen Youtube başta olmak üzere diğer yayın siteleri.

Her ne kadar çeşitli önlemler ile Youtube cephesi sanatçıların Telif Haklarını korumaya çalışsa da kullanıcılar çalının etrafından dolaşmayı her zaman başarabiliyorlar.

Bu durumda ise Telif Hakkı ve Telif Gelirleri büyük oranda sıkıntıya giriyor.

Çünkü izlenilen her videodan gelen gelirler bu durumda Sanatçı, Sanatçı Birlikleri ve Dağıtım Firması dışında kalan bireylere gitmiş oluyor.

Bu rakamlar milyonlarca izlenen video kliplerde ise ciddi boyutlara ulaşabiliyor.

Ayrıca Youtube, Spotfy, Apple Music gibi siteler ve oluşumlar sebebiyle Sanatçıların Albüm Satışlarında da ciddi düşüşler yaşanmış durumda.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status