Sanayi Tipi Ocak ve Mutfak Ürünlerine Yerli Damgası

Oteller ve Restoranlar başta olmak üzere birçok sektörde kullanılan sanayi tipi mutfak ürünlerinin üretiminde yerli firmalar son yıllarda oldukça fazla ön plana çıkmaya başladı.


Oteller ve Restoranlar başta olmak üzere birçok sektörde kullanılan sanayi tipi mutfak ürünlerinin üretiminde yerli firmalar son yıllarda oldukça fazla ön plana çıkmaya başladı.

Gerek tatil köyü, otel, motel, pansiyon tarzı konaklama yerlerinde, gerek üniversite, okul ve diğer eğitim kurumlarının kantinlerinde, gerekse de restoran, lokanta, dinlenme tesis, kafeterya ve catering firmalarında olsun üretimin hızlı ve seri olması gereken noktalarda bu tarz ürünler sıkça karşımıza çıkmaktadır.

Örneğin günlük 1000 – 1.500 bardak çay servisi yapan sıradan bir kahveci bile sanayi tipi ocak ihtiyacı duyacak ve günlük yaşamda evlerde kullanılan ocaklar onun için yeterli gelmeyecektir.

 

Yerli Üretim Canlandı, Fiyatlar Düştü

Yerli üretim yapan firmaların son yıllarda kaliteli ürünler ile kullanıcı karşısına çıkması sayesinde artık tüketiciler de gönül rahatlığı ile yerli üretime yönlenmeye başlamış durumda.

Yer ocakları, raflı ocaklar, gazlı ocaklar, elektrikli ocaklar, set üstü ocaklar ve daha birçok ürünün üretiminde yerli firmalar tarafından üretilen ürünlere olan ilgi son dönemde doların da hızlı artışı ile birlikte artmış durumda.

İlerleyen dönemde de arttırılan kalite ile birlikte yerli üretime olan ilgi ve destek daha fazla artacaktır.

 

Doğalgazlı Ürünlere Geçiş Süreci Hızlandı

Büyükşehirlerde artık her noktaya ulaşan doğalgaz nispeten daha düşük nüfusa sahip şehirlerde de en azından şehir merkezlerine ulaşmış ve dağıtılmış durumda.

Buna bağlı olarak doğalgazlı ocaklar da ülkemizde yaygın olarak kullanılmaya başlandı. Hatta eskiden hayatımızda önemli bir yer tutan tüplü ocakların artık neredeyse hiçbir yer de esamesi okunmaz oldu.

Tabi nispeten daha küçük illerde, doğalgaz ile henüz tanışamamış bölgelerde de gerek elektrikli ocaklar gerekse de tüplü ocaklar sektörün vazgeçilmezleri arasında.


Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status