Şarj Kablosu 14 Yaşındaki Genç Kızın Hayatına Mal Oldu

Şarj Kablosu 14 Yaşındaki Genç Kızın Hayatına Mal Oldu

Yanan ya da Patlayan Telefonlardan sonra şimdide Şarj Kablosu 14 yaşındaki bir genç kızın hayatına mal oldu.yorumlar.net

Yanan ya da Patlayan Telefonlardan sonra şimdide Şarj Kablosu 14 yaşındaki bir genç kızın hayatına mal oldu.

Yurtdışı basınında hızla yayılan bir habere göre Vietnam’da yaşanan olayda bir Şarj Kablosu 14 yaşındaki Le Thi XOAN adındaki genç bir kızın hayatına mal oldu.

Akşam saatlerinde telefonunu şarja takmak isteyen genç kızın elektrik akımına kapılarak hayatını kaybettiği ilk gelen bilgiler arasında.

 

Şarj Kablosu Can Aldı

 

Orijinal Olmayan Şarj Aletleri Tehlike Saçıyor

Fotoğraftan da görebileceğiniz gibi kablo bir bant ile kaplanmış durumda. Ancak görüldüğü gibi bu bir Elektrik Bandı değil. Yani normal bir bant.

Verilen bilgilere göre adaptörün Kaçak Akım Koruyucusu olmaması sebebiyle yaşanan bu kaza sonucunda genç kız elektrik akımına kapılarak hayata veda etmiş durumda.

Ancak henüz kullanılan adaptörün Orijinal Apple Adaptörü olup olmadığı netleştirilmiş değil. Muhtemelen ürünün Yan Sanayi bir adaptör olduğu düşünülüyor.

Genç kızın Apple iPhone 6 sahibi olduğu da polis raporlarına eklenmiş durumda.

Apple firması ise henüz konu hakkında bir açıklama yapmadı.

iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Cepseyir Teknoloji Dünyası
Cepseyir Teknoloji Dünyası Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status