Satış Noktalarını Hedef Alan Yeni Bir Dolandırıcılık Çetesi Ortaya Çıktı

Her geçen gün artan Kredi Kartı Dolandırıcılığında ortaya çıkarılan yeni yöntem ile kredi kartı ile işlem yapan firmalar dolandırılmaya başlandı. Yeni yöntemde sistem çok basit işliyor. A kişisi mağazaya geliyor ve pahalı ürünlerden birkaç adet alıyor. Örneğin Apple iPhone 6 Plus modelinden 3 adet alıyor ve Kredi Kartı ile Tek Çekim ödemesini yapıyor. Buraya kadar […]


Her geçen gün artan Kredi Kartı Dolandırıcılığında ortaya çıkarılan yeni yöntem ile kredi kartı ile işlem yapan firmalar dolandırılmaya başlandı.

Yeni yöntemde sistem çok basit işliyor.

A kişisi mağazaya geliyor ve pahalı ürünlerden birkaç adet alıyor.

Örneğin Apple iPhone 6 Plus modelinden 3 adet alıyor ve Kredi Kartı ile Tek Çekim ödemesini yapıyor.

Buraya kadar her şey normal.

Kartlar Sahte veya Gerçek. Değişkenlik gösteriyor.

işlemi ise daha sonra başlıyor.

İşlemden 1-2 saat sonra satışı yapan noktaya POS DESTEK Ekibi olduğunu söyleyen ve Parametre Güncellemesi yapacağını dile getiren bir personel geliyor.

Pos Cihazına giderek Parametre Güncellemesi ayağına daha önce gerçekleştirilen Kredi Kartı İşlemini iptal ediyor ve mağazadan ayrılıyor.

İşlem aynı gün içerisinde İptal edildiği için banka direkt olarak hesaba ödemeyi iade ediyor. Mağaza ise iptal işlemini genelde bir gün sonra fark ediyor ama iş işten geçmiş oluyor.

Ürünler ise Faturası ile birlikte satıldığı için birkaç saat içerisinde 100 – 200 TL daha ucuza farklı noktalara satılmış ve nakite çevrilmiş oluyor.

 

Satış Noktalarını Hedef Alan Yeni Bir Dolandırıcılık Çetesi Ortaya Çıktı
Satış Noktalarını Hedef Alan Yeni Bir Çetesi Ortaya Çıktı

Pos Destek Elemanlarından Kimlik Sorun

Bu tarz bir işleme maruz kalmamak adına size gelen Pos Destek Elemanlarının kimliklerine bakmanız ve ne tarz işlem yapılıyor olursa olsun dikkatli bir şekilde başlarında durmanız oldukça önemli.

Sonuçta Parametre Yüklemesi de olsa İade işlemi de olsa Pos Cihazından bir çıktı alınacaktır.

Bu çıktıyı incelemeniz de fayda var.

 

550.000 TL Kaybeden Mağazalar Var

Bazı teknoloji mağazalarında yaşanan bu sonrasında 550.000 TL gibi büyük kayıplar yaşayan firmalar var. Özellikle Ankara – İstanbul – Bursa – İzmir gibi büyük illerdeki mağazaları tercih eden ve gün içerisinde yapılan birkaç alışverişi iptal eden Dolandırıcı Çetesi Üyeleri mağazaları peşpeşe dolaşarak büyük vurgunlar yapabiliyorlar.

 

  Dolandırıcıların Yeni Hedefi Temassız Kredi Kartı Kullanıcıları

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status